Knetemann in 20e Amstel Gold Race prachtige winnaar Coebergh als inzet bij cocktail- competitie Bijna zes-en-een-half barre uren heeft Gerrie Knetemann nodig gehad om zijn winnende Amstel Gold Race te voltooien. Het zul len vast en zeker uren zijn waaraan hij met veel plezier terug denkt. De twintigste Amstel Gold Race op 27 april jongstleden was immers niet alleen de tweede waarin hij als winnaar werd gehuldigd (in 1974 won hij vóór Walter Planckaert en Walter Godefroot)het was vooral de dag van de wederopstanding van Knetemann. Na een zeer zware val, twee jaar geleden, leek de oud-Amstel renner nooit meer te kunnen fietsenEen geweldige 'moraal' bracht hem echter weer op de been en zelfs terug in het peleton van de beroepsrenners. En nu was er dan de tot de ver beelding sprekende zegeNiemand werd deze overwinning meer gegund dan de Kneet. De ondanks het slechte weer toch weer massaal uitgelopen wielerliefhebbers, raakten onder de indruk van de bijzondere prestatie van Knetemann die in de slotfase de gevluchte neo-prof Verhoeven achterhaalde en achter zich liet. Hoe bar de omstandigheden waren bewijst de uitslag: van de meer dan honderdzevenenveertig gestarte renners haal den er slechts vijfentwintig de eindstreep. De drie casino's in ons land (Scheveningen, Zandvoort en Valkenburg) trokken vorig jaar ruim 1,2 miljoen bezoekers. Dit jaar zal dat aantal niet veel anders zijn. Een rede lijke kans dus dat u ook eens een bezoek brengt aan een van de casino's. Wie deze maand gaat, kan op de tafelkaarten een cocktail en longdrink aangeprezen zien op basis van Coebergh bessenjenever. Dat zijn namelijk de twee dranken die tijdens de finale op 31 mei als beste zijn aangewezen in de 'Holland Casinos longdrink- en cock tailcompetitie'. Deelname hieraan stond open voor alle medewerkers van de drie casino's. De competitie was namelijk geor ganiseerd door de Nationale Stichting Casi nospelen, in nauwe samenwerking met de Gedistilleerd en Wijngroep. Na een eerste selectie vond de halve finale plaats in de sfeervolle ontvangstruimte van de GWN te Zoetermeer. De foto geeft u daarvan een indruk. Mocht u binnenkort naar een van de casino's gaan, dan is het aardig even op de tafelkaarten te letten. En wat nog aardi ger is: deze maand zijn de twee winnende drankjes verkrijgbaar voor bijna de helft van de gebruikelijke prijs.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 29