Massale belangstelling voor Bredero festival Dries Klein was de ster in Zwolle Dit jaar was het de 25e keer dat het wielerseizoen voor amateurs werd geopend met de Ster van Zwolle. De acht mannen uit de Amstel wielerploeg moesten net als de andere coureurs ongekend hard op de pedalen. 46 kilometer per uur was maar liefst de gemiddelde snelheid tijdens deze 150 kilometerlange koers. Door die hoge snelheid kende deze koers geen demarrages, maar werd er door het gehele peleton constant in een hoog tempo gekoerst. Hoewel, enige afvallers kende de Ster wel. Zij waren de dupe geworden van een val partij en vonden daarom een goed plaatsje in de Amstel bezemwagen. De overigen bereikten de finish goed. Dries Klein was de eerste die in een massasprint de finishlijn passeerde. Daarmee was het de derde maal dat hij deze wielerwedstrijd op zijn naam schreef. Op de foto de deelnemende Amstel-ren- ners, nog fris voor de start, bij de ploegleiders wagen van Herman Krott. Medio maart werd twee dagen lang in Amsterdam her dacht dat het vierhonderd jaar geleden was dat de blij speldichter Bredero werd geboren. Het werd een uit bundig festijn, dat zo'n 150.000 mensen op de been bracht. Enige oude Amsterdamse grachten en straten waren voor die gelegenheid ontdaan van alles dat naar de 20e eeuw verwijst. Zo'n zeshonderd toneelspelers uit Nederland en Vlaanderen voerden, gekleed in zeer oude kledij, op straat allerlei voorstellingen op, waar door de toeschouwers in de waan werden gebracht dat dc 17e eeuw werkelijk was teruggekeerd. In het straat beeld ontbrak zelfs een galg niet. Temidden van de grote menigte reed ook onze brouwersslede rond. De machtige Shires konden zich vaak maar met grote moeite een pad banen door het toegestroomde publiek. Voorts waren er voor de toeschouwers enige Amstel tappunten neergezet, met origi- nele oude taps, fusten en meubilair. Éi! i - clir

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 24