In de groep tot 6 jaar was zo'n duidelijk verschil tussen de allerkleinste deelnemers en de vier- en vijfjarigen, dat in die groep twee prijzen werden toegekend. Marloes van Beve- ren (2 jaar) maakte iets moois met een groen- en een oranje kleurpotlood, en won daarmee bij de allerkleinsten. Geer tje Langezaal (4) uit Warmond viel ook in de prijzen. De eigen kijk op een Hollandse kerst - met een sneeuwvrije weg en een kleurig groen gazon - van de 7-jarige Sabir Chegar uit Den Bosch was volgens de jury ook een prijs waard in de groep 6- tot 9-jarigen. Ook uit Den Bosch komt de winnaar in de oudste groep tot vijftien jaar. Ronny Kuipers (f4) maakte met kleurpotlood en viltstift een creatief geheel van de kleurplaat. In diezelfde groep viel de inzending van de winnares van vorig jaar, de 12-jarige Anuska v.d. Geld uit Vlijmen, duidelijk op. Zij maakte van haar kleurplaat een beeldig ontwerp voor een voorpagina van Vers van 't Vat, en de jury vond dat in aanmerking komen vooreen eervolle ver melding. De prijzen zijn inmiddels toegezonden aan de win naars. Alle kinderen die hebben deelgenomen aan de kleurwedstrijd hebben op een enorme manier hun best gedaan. Met kleurpotlood, met water verf en vooral met viltstiften werd de kleurplaat uit het december-nummer door meer dan 250 inzenders ver anderd in evenveel fraaie werkstukken. En dat maakte de beoordeling er niet eenvoudiger op. Wel eenvoudig lag het bij twee inzendingen van deelnemers die gelet op hun leeftijd niet in aanmerking voor een prijs kwamen. Vanuit Huize Ursula in Nieuwveen stuurde Lucia v.d. Vlugt (21 jaar) haar kleurige plaat in, terwijl de 76-jari- ge(!) heer Burgers dat vanuit Badhoevedorp deed en de kleurplaat tevens gebruikte om alle Heineken vrienden het beste voor dit jaar te wensen. De 2-jarige Joppe Verhoeks vouwde zijn kleurplaat tot een heel klein propje en was zo enthousiast bezig dat hij gemakshalve ook maar meteen zelf de postzegel tekende! Met wat hulp van z'n ouders bereikte ook zijn inzending de redactie. Gaan we over naar de prijswinnaars.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 8