HEINEKEN AAN DE 'POLLEN' GOEDE VERKOPEN IN NIEUW-ZEELAND iliiiHmiUHHH tH W 111xlfliftw xix XX iiiiiiiiiiéé 'Pollen' is de naam van dit pittoreske haventje in het Noorse vissersplaatsje Arendal. Behalve vissers telt het dorp ook nogal wat bierbrouwers onder de circa tienduizend inwoners en die zijn werkzaam in de Arendals Bryggeri. onderdeel van de Ringnes-groep. Zes tig procent van de totale produktie bestaat uit Heineken bier, dat daar in licentie wordt vervaardigd. Om dat door heel Noorwegen te transporteren werden vorig jaar twaalf nieuwe vrachtwagens aangeschaft. Vorstvrij De nieuwe Fords zijn alle voorzien van een lift aan de achterzijde. De cabine en laadruimte zijn zo geconditioneerd dat chauffeur en lading ook bij extreem lage temperaturen -twintig graden onder nul is niet uitzonderlijk tijdens een Noorse winter- vorstvrij over de veelal smalle wegen snellen. Echt razendsnel gaat het transport mede door die smalle wegen overigens niet. Van de brouwerij naar Oslo, een afstand van zo'n 250 kilometer, kost een vrachtwagen zeker zes uur tijd. Dat maakt wel dat de aangebrachte beschildering de tijd wordt gegund om te worden gelezen. Tien vrachtwagens zijn voorzien van logo's van bekende frisdranken en er zijn twee 'echte' bier wagens. Waarop (bekijk de foto nog maar eens goed) conform de regels van de Noorse overheid het woord 'bier' niet mag voorkomen. De aanduiding Heineken zegt de Noren overigens ai voldoende. Komende maand wordt in Arendal het jubileum van tien jaar Heineken brouwen gevierd. En voor volgend jaar ligt er weer een klein feestje in het verschiet als een deel van de Heineken produktie in Oslo wordt ondergebracht, eveneens bij een brou werij van dezelfde Ringnes-groep. De verkoop van Heineken bier in Nieuw-Zeeland verloopt goed. Van de uit Europa geïmporteerde bieren is het zelfs de nummer 1 in dit land. Tevens is het een serieuze concurrent voor het kleine aantal biermerken dat uit Australië wordt geïmporteerd. Om de positie van Heineken bier op de ver- koopmarkt nog meer te versterken, is vorig jaar de samenwerking gestart met een nieuwe, landelijke, agent. Deze firma. New Zealand Wines Spirits Ltd., zal nu ook voor de ver koop en distributie van ons bier zorg dragen. Daarnaast zal Hughes Cos- sar op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland z'n activiteiten voor de distributie van Heineken voortzetten in samenwerking met New Zealand Wines Spirits. Op de foto ziet u geheel links de heer H.H.F. Klaren- beek (general manager Heineken Australia) en geheel rechts de heer L.F.D. van der Minne (thans regional export manager Afrika maar tot voor kort general manager Heineken Australia). In het midden de heren B. Cleal en P. Andrewes van New Zea land Wines Spirits. Het bezoek van de heren Van der Minne en Klaren- beek had tot doel de plannen van Hei neken te bespreken die betrekking hebben op de verkoop in de groothan dels- en thuisverbruikmarkt. In het oog springende displays, zoals op de foto te zien, vormen een onderdeel van het programma om de verkoop van ons bier te versterken. Zo te zien is er alle reden om met vertrouwen op de toe komst te proosten. Dat is gebaseerd op het feit dat het nu op het Zuidelijk Halfrond volop zomer is èn op het feit dat Nieuw-Zeeland een zevende de plaats inneemt op de wereldranglijst van bierconsumptie per hoofd van de bevolking.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 8