Antilliaans Carnaval laat Rotterdam swingen Yierdaagse-lopers vieren feest Groots feest voor jarig Minerva Enkele zaterdagen in juli en augustus stond Rotterdam in het teken van het Antilliaanse Zomer Carnaval. Het begon met een Calypso en Tumba festival in de Rotter damse Doelen. Speciale gasten waren daar Boy Dap, 'de Tumba koning aller tijden', Mighty Arrow, en Vale Croes. Hoe op de Antillen carnaval wordt gevierd, was zichtbaar tijdens de grote optocht op 4 augustus, die door het centrum van de Maasstad trok. Daarbij was ook de Amstel showwagen presentdoor de organisatie zelf op originele wijze aangekleed. Diverse tapunits, tenthuisjes en Amstel en Sourcy parasols waren daarbij geplaatst op de Coolsingel, het Noordplein en het Centraal Station om een bijdrage aan de festiviteiten te leveren. Op de foto is een van de zalen te zien van De Doelen tijdens het swingende Calypso en Tumba festival. Ruim twintigduizend wandelaars, lage temperaturen, vier zonloze dagen, vele meters pleister en ontelbare blaren maar onuitputtelijk doorzettingsvermogen vormden in juli de ingrediënten voor de Nijmeegse Vierdaagse. De deelnemers gingen op 19julivan start, de dag dat traditiegetrouw ook het vuurwerk aan de Waal wordt afgestoken. Drie dagen later kwamen zij in iets mindere getale bij het eindpunt in Nijmegen aan. Daar wachtten bloemen en applaus de door zetters, die soms aan het einde van hun krachten of in het geheel niet op eigen kracht, de tribunes passeerden. Als vanouds was de gehele binnenstad weer aangekleed met verkoopstands en terrassen, waar dorstige lopers en andere belangstellenden terecht konden voor onze con- cernprodukten. Op de foto ziet u het plein bij De Ver- eeniging, waar iedere dag de deelnemers zich verzamel den na het beëindigen van hun dagelijkse aantal kilo meters. 170 jaar bestond Sociëteit Minerva te Leiden onlangs. Voor Minerva vormde dit de aanleiding om dit 34e lus trum grootscheeps te vieren in de week van 28 juni tot en met 5 juli. Daartoe was in het Van der Werfpark te Leiden een grote feesttent gebouwd, waar zich vele fes tiviteiten afspeelden. De tent zelf was feestelijk aange kleed met spandoeken, parasols, vanen en vlaggen van Heineken en Sourcy. Natuurlijk stonden er ook vele bars, waarvan sommige door de Kelderbierwagen van bier werden voorzien. Een van de hoogtepunten bij dit feest was de reünistenoptocht door Leiden. Aan deze optocht namen ook de Heineken koets en de T-Ford deel. Zij werden, ondanks de regen, door honderden (oud)studenten gadegeslagen. De feestweek werd ten slotte besloten in kasteel Radboud te Medemblik, dat voor deze gelegenheid ook was aangekleed door reclame service verkoopbevordering.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 29