Heineken bij hockey Eigenwijze scholekster Goede sfeer bij Heineken Rugby Sevens Tijdens de Pinksterdagen werd er op de hockeyvelden van de vereniging Klein Zwitserland in Den Haag gestreden om de Europese titel voor landskampioe nen Voor het eerst was Heineken als sponsor betrok ken bij een groot hockey-evenement. Dat kwam onder meer tot uiting in de reclameborden en de Heineken vlaggen rondom het veld. Ondanks het zeer slechte weer was een 5000-koppig publiek getuige van de finales. De heren van Klein Zwitserland verloren daarin van de Russiche kampioen Dinamo Alma Ata. Onze dames van HGC brachten het er beter vanaf. Ze versloegen in de finale de Duitse kampioen Leverkusen Hoewel er op de vestiging Zoeterwoude honderden beschutte plekjes te vinden zijn waar een vogel onge stoord kan broedenkoos deze scholekster haar broedplaats temidden van de bedrijvigheid, het expeditieterrein. Enkele medewerkers trachtten tevergeefs om de vogel naar een veiliger plaats te begeleidenDe scholekster bouwde echter onver stoord door aan haar nest van restjes pallethout en andere afvalmaterialen. Toen er eenmaal vier eieren in het nest lagen, besloten enkele bezorgde toeschou wers om de aanstaande moeder toch maar enigszins te beschermenZe plaatsten een hekwerk van pallets om het nest om zo het verkeer ter plaatse om te leiden. Hopelijk vindt de vogel in de toekomst een veiliger oord vóórhaar jongen. Zo'n 500 deelnemers en ±4000 toeschouwers genoten in mei van het twaalfde Heineken Rugby Sevens Toernooi. Hoewel het weer typisch Hollands was, regen en wind afgewisseld door zonnestralenkonden de Nederlandse ploegen de finale niet bereiken. De eer ging dit j aar naar het Britse team Kemp and HawleyMede door de uitstekende sfeer, de gedegen organisatie en de traditionele ontvangst op de brouwerijtrekt het toernooi iederjaarmeer ploegen en topspelers. Dit jaar waren er voor het eerst 48 deelnemende ploegen. Daarmee wordt dan ook wel volledig beslag gelegd op de capaciteit van de velden van de Rugby vereniging AACAls hoofdsponsor zorgde ons concern voor de j urywagende verkoopwagen parasols en reclameborden. De souvenirverkoop deed goede zaken. Vele toeschouwers deden hun aankopen tijdens en tussen de wedstrijden. Met name de Heineken paraplu's waren vanwege de regenbuien snel uitverkocht. 28

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 28