DOORLOPER SMULTIP Kaas met druiven Bij een heerlijk koel pilsje op een zwoele zomeravond smaakt een kaassnack zeer goed. Uit het Borrelhappenboek, dat tal van suggesties geeft voor een lekker hapje tussendoor, plaatsen wij de volgende tip voor een aangekleed stukje kaas. Voor diegenen die dit boek destijds hebben aangeschaft in de bierwinkel is dit misschien een aanleiding om er nog eens in te kijken. (voor 6 porties) Snijd de kaas aan kleine staafjes. Pel de druiven en wip met de punt van een mesje of met een dikke naald de pitjes uit het vruchtvlees. Roer een sausje van yoghurt, citroensap, zout, peper en kerriepoeder. Schep het sausje door de kaas en de druiven. Vul de deegbakjes met het mengsel. Strooi de klein gehakte walnoten erover. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 250 gram jonge Goudse kaas, 4 dikke plakken 1 trosje druiven, bij voorkeur muscaat-druiven, ca. 400 gram 3 eetlepels yoghurt 1 theelepel citroensap zout en peper mespuntje kerriepoeder 50 gepelde walnoten, klein gehakt 6 bladerdeegschuitjes, kant-en-klaar gekocht bij de banketbakker Horizontaal: 1. baanbrekend werk - zoogdier; 2. gezichtswater - onheilsgodin - voornaamste; 3. vierkante kantzuil - waterval in Amerika - mestvocht; 4. berg op de Filippijnen - schele hoofdpijn - schrap; 5. ambtskleed - vulkaan - jongensnaam - droogvloer; 6. vieze geur - vordering - muzieknoot - boom - ad acta; 7. dichter - hemellichaam - tweewielig voertuig; 8. in oprichting - scheepstouw - zwemvogel - vaartuig; 9. muuropening - steekwapen - voederbak - bijbelse figuur; 10. aanwijzend voornaamwoord - vat - wintervoertuig - achter - vaartuig; 11. emeritus - plaats in Noord Brabant - weekdier - plaaggeest - onderdompeling; 12. ketting zonder eind - benauwd - rivier in Italië; 13. lidwoord - persoonlijk voornaamwoord - houten bergplaats - en dergelijke - vaartuig; 14. rivier in Azië - tweetal - heldendicht - jongensnaam - op grote afstand; 15. persoonlijk voornaamwoord - lasten - vreemd - geld (bargoens). Verticaal: 1. gebeuren - ongeletterd; 2. elektrisch geladen deeltje - keukengerei - vrouwelijk schaap - eencellig slijmdiertje; 3. jongensnaam - misdadiger - wereldtaal; 4. geen enkel persoon - vloertegel - Frans telwoord; 5. landstreek op de kust van Klein Azië - steen - speelgoed - sierplant; 6 uniek - steeds weer - landbouwer; 7. vreemd - nikkel - gebakje - Frans lidwoord - grootvader; 8. sint - plaats in Friesland - ondernemingsraad; 9. persoonlijk voornaamwoord - pluim op dameshoed - betaalplaats; 10. roem - omlaag - Belgische kiezelzandsteen - rhenium - schuifbak; 11. muzieknoot - soort megafoon - slang; 12. gebak in achtvorm - rijstbrandewijn - voorzetsel; 13. spil - vlaktemaat - dochter van Aeëtes - goed zo; 14. boek met kaarten - ongeluksgodin - weg met bomen - ontkenning; 15. slag - hooistapel - eksteroog. Oplossing uit Vers van 't Vat 4/83 1. Distels en doornen steken zeer, maar de kwade tongen nog wel dui zend keer meer. 2. Hij die in een glazen huis woont, moet niet met stenen gooien. 3. Iemand door een ringetje kunnen halen. 4. Van de oude stempel. iiiiiiiiiiiiiii m M M M 31

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 31