NAAR "DEN BOSCH" N KERSTVAKANTIE Eens te zien waar vader of moeder nu werkt is een wens van veel kinderen van brouwerij medewerkers. In Den Bosch nam de bedrijfsleider het initiatief om voor 'zijn' kinderen een speciaal ontvangstprogramma te maken. Als afspraak tussen alle brouwerijen geldt (al sinds 1971) dat contact tussen kinderen en alcohol niet bevorderd mag worden, zodat hierdoor ontvangsten op de brouwerij van jonge ren onder 18 jaar niet toegestaan kunnen worden. Maar in de dagen tussen Kerstmis en 31 december ging de tap in de Cambri- nuskelder toe en waren Pepsi, Seven-Up, Joy, Sisi en Sourcy de enige drankjes die geschonken werden. De eerste middag bezochten in hoofdzaak woelige 9-jarigen de vestiging, de volgende drie middagen kwamen de leeftijden tussen 13 en 18 jaar op bezoek. De groepen waren steeds tussen de 70 en 80 kinderen groot. Na een warm welkomst woord door bedrijfsleider ir. C. Scheltema op de eerste twee dagen en later door produktieleider ir. B.J. van den Berg, kregen onze jonge gasten een uiteenzetting over het bierbrouwen. Dat het maken van een heerlijk helder Heineken nogal wat om het lijf heeft, leerden ze van ir. J.A.M. Schellen, hoofd technologische dienst. Aan de hand van tekeningen op de overhead projector werd mouten, maischen, klaren, gisten, lageren en verpakken duidelijk uitgelegd. De Heineken film die erna kwam, vulde dat verhaal nog verder aan. Met de bus ging de groep vervolgens naar het brouwerijterrein waar een speciale route met rood-wit lint was afgezet. Overal stonden hulpvaardi ge wegbereiders, zodat verdwalen niet mogelijk was zelfs niet als de excur- sieleid(st)er uit het oog verloren zou zijn. Het laatste programma-on derdeel was een quiz met vragen over -hoe kan het anders- bierbrouwen. Dat de middag heel wat wetens waardigs had opgeleverd, bleek duidelijk. In de quiz werden hoge scores behaald en iedereen ging dan ook met een 'prijs' naar huis. Toen de glazen niet meer leeggedronken werden en ook een oliebol er niet meer inging, werd het tijd naar huis te gaan. Bij het afscheid reikten de organisatoren aan elk kind een praktisch afscheidscadeautje uit en konden de wachtende ouders hun tevreden kroost mee naar huis nemen.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 10