Kelnerrace AZ winnaar Amsterdam 707 if Concours hippique Nunspeet Een van de programma-onderdelen tijdens de feestweek in Beverwijk van 7 tot en met 14 augustus was de Kelnerrace. Wippen, pilons en een water bak waren onder meer als handicap in het parcours opgenomen om het de 'kelners' te bemoeilijken hun bestelling zo snel mogelijk naar de overkant te brengen. Uiteraard lette de jury ook op de hoeveelheid water die zich nog in de glazen bevond nadat de deelnemer het Heineken finishdoek was gepasseerd. Voor de winnaars had ons concern diverse prijsjes beschikbaar gesteld. Alle deelne mers en deelneemsters, die veelal in fraai uitge doste kledij hun kunsten vertoonden, ontvingen bovendien een Heineken glas met speciale opdruk ter herinnering. Het internationale voetbaltoernooi dat sinds de viering van het 700-jarig bestaan van Amsterdam ieder jaar in augustus plaatsvindt, is inmiddels een begrip geworden in de voet balwereld. Zoals al vele malen waren AZ'67 en Ajax de twee Neder landse teams die uit kwamen in Amsterdam 707. Eerstgenoemde voetbalclub speelde de openings wedstrijd tegen FC Köln en won met 1-0. Landskampi oen Ajax wist eveneens de finale te bereiken door Tottenham Hot spur na een zeer span nende strijd met 3-2 te verslaan. De circa 35.000 toeschouwers in het Olympisch stadion kregen bij de finale waar voor hun geld: pas na de 17e strafschop (ook de verlenging wijzigde de 3-3 gelijke stand niet) was de wedstrijd beslist in het voordeel van AZ'67, dat hiermee voor de derde achtereenvolgen de maal winnaar van het toernooi werd. Heineken stickers, posters en spandoeken in de stad hadden het publiek tevoren op het evenement attent gemaakt. Voorts had ondanks de harde wind het Heineken Parateam voor aanvang van de finale-wedstrijd een boeiende demonstratie gegeven. Een evenement waarbij ons concern al jarenlang aanwezig is, is het concours hippique in Nunspeet. Traditioneel wordt een Heineken, een Hoppe en een Pepsi Cola rubriek verreden, waarvoor mooie bekers ter beschikking worden gesteld. Dank zij het fraaie zomerweer was de publieke belangstel ling dit jaar, ten opzichte van voorgaande jaren, zeer groot. De toeschouwers konden hun door het warme weer veroorzaakte dorst lessen bij de grote consumptietent. Op de foto een van de tuigpaar- die veel bewondering oogstten an het publiek door hun klassieke aankleding.

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 28