Russen heersen bij sprint in Alkmaar Kritisch oog rustte op jonge hengsten in Utrecht Stamsnijder beste veldrijder in Nederland Heineken heeft vanuit het verleden nauwe banden met de schaatssport. Destijds werd onder de naam "Heineken Schaatsfestijn" de aanzet gegeven tot marathonwedstrijden en in de bloeiperiode van Ard en Keessie was Heineken betrokken bij de sponsoring van de grote schaatsevenementen. Ook heden ten dage is Heineken vaak present op de grote in Nederland georganiseerde toernooien. Tijdens de wereld kampioenschappen sprint voor dames en heren in Alkmaar verzorgde de reclame servicedienst de verwijsborden binnen en buiten het stadion en werden de pers- en genodigdenruimten aangekleed. Verder werden extra buffetten geplaatst ten behoeve van de toeschouwers. Heineken vlaggen en een Jagermeister bord langs de baan maakten onderdeel uit van de stadion-entourage. Het sprinttoemooi zelf werd beheerst door de Russische deelnemers. Bij de dames werd Natalia Petroesjeva via drie afstandzeges winnaar, bij de heren beheerste haar landgenoot Glebnikov het toernooi. Op de foto de beste Nederlandse deelnemer bij de heren, Lieuwe de Boer, op de duizend meter. Op 5 en 6 februari vond in de uitverkochte Veemarkt hallen in Utrecht de W.P.N. hengstenkeuring plaats voor hengsten die geregistreerd staan bij het Warmbloed Paardenstamboek in Nederland. Bij deze keuring worden, voor het merendeel 3 jaar oude, hengsten die nog niet eerder gekeurd zijn door hun eigenaar voorge leid aan een jury om bekeken te worden op een moge lijke toekomst als dekhengst. De jury let hierbij op het uiterlijk en het gangwerk. Hiertoe dienen de paarden te stappen en te draven. Onder het oog van zo'n 15.000 toeschouwers kwamen die paarden die vrijdag niet afgekeurd waren, op zaterdag nogmaals in de met Bokma en Amstel reclameborden versierde ring. Van de ruim vierhonderd hengsten zijn uiteindelijk 38 rijpaarden, 8 tuigpaarden en 2 veelzijdigheidspaarden overgebleven. Zij dienen binnenkort in Ermelo proeven van bekwaamheid af te leggen op onder meer dressuur- gebied. Ook het karakter zal dan beoordeeld worden. Hiermee zijn zij er dan nog niet, want zij zullen ook, zowel met hun veulens als alleen, regelmatig voor een jury moeten opdraven om verdere goedkeuring te krijgen voor de fokkerij. Hennie Stamsnijder maakte eind januari zijn faam als we reldkampioen 1981, bij de veldrijders volledig waar door overtuigend de nationale titel in deze zware tak van de wieler sport in de wacht te slepen. Op het lastige parcours in Kijkduin raakte zijn belangrijkste oppo nent Reinier Groenendaal ten val, waarna Stamsnijder een gewonnen koers reed. Als tweede kwam amateur Herman Snoeyink langs de Amstel jury wagen over de streep. Op de foto passeert Stamsnijder een achterblijver, tegen de achtergrond van de recla metoren van ons concern.

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 29