E.K. Honkbal in Haarlem Taroczy opnieuw winnaar Melkhuisje Ondanks regen Vierdaagse-feesten zeer gezellig Met een ruime eindoverwin ning van 8-1 op Italië, heeft het Nederlandse honkbalteam het Europese Kampioenschap veroverd, dat sinds 1975 in Italiaanse handen was. Tijdens het E.K., dat van 11 tot en met 19 juli in het Pim Mullierstadion werd gehouden, kwamen de Italianen en de Nederlanders in totaal vier maal tegen elkaar uit. Na drie over winningen van het Nederlandse team was de strijd om het Europees Kampioenschap Honkbal beslist zodat de vijfde wedstrijd niet meer gespeeld hoefde te worden. Door haar schitterende prestaties maakte de ploeg van manager Stoeckel en coach Herkemij een einde aan de hegemonie van Italië. Ruim 40.000 bezoekers hebben zich gedu rende deze dagen rond het veld geschaard. Aangespoord door geluids reclame en reclameborden, konden zij zich bij een van de Amstelbuffetten vervoegen voor een koel glas bier. En gezien het onverwacht mooie weer tijdens het laatste weekend was hier zeker behoefte aan. Voor de vijfde maal is de Hongaar Balasz Taroczy winnaar geworden van de internationale tenniskampioenschappen van Nederland die van 18 tot en met 26 juli werden gehouden op het Melkhuisje in Hilversum. In de finale kwam hij tegenover de Zwitser Günthardt te staan, die hij in drie sets versloeg (6-3, 6-7, 6-4). De Pool Fibak, een van de toppers van dit toernooi, was in de halve finales door deze Günthard uitgeschakeld. De Nederlanders speelden voor eigen publiek niet erg fortuinlijk en waren halverwege het toernooi allen al uitgeschakeld. Zoals eigenlijk de hele zomer al, zat het weer gedurende deze kampioenschappen ook niet mee. De regen stuurde het programma van vrijdag en zaterdag volledig in de war zodat de halve finales en finales op zondag achter elkaar afgewerkt moesten worden. Heineken was op deze kampioenschappen aanwezig met een uitgifte-buffet. Op de verenigingsnieuws pagina's heeft u al kunnen lezen over de verrichtingen van onze deelnemers tijdens de Vierdaagse. Ook bij de Vier- daagse-feesten, die van 18 tot en met 24 juli plaatsvonden, was ons concern zeer betrokken. Allereerst door middel van het Vuurwerk "De Waal in Vlammen" dat op 21 juli, de eerste wandeldag, werd ontstoken. Dit vuurwerk -het grootste in Nederland- wordt elk jaar door ons concern aangeboden. Na een hele dag regen werd het gelukkig 's avonds eindelijk droog zodat de ruim honderdduizend toeschouwers de voorshow met zweefvliegtuigen en de parasailingdemonstratie van het Pepsi Para Team en tenslotte het vuurwerk als hoogtepunt niet in het water zagen vallen. Ook op alle grote pleinen in de stad zelf was ons concern vertegenwoordigd middels buffetten met Heineken en Amstel bier, gedistilleerd en frisdrank. De tent met de speciale verkoopstand bedoeld om het publiek met onze geïmporteerde buiten landse bieren Hannen Alt. Gueuze en Affligem kennis te laten maken, werd echter op de dag van plaatsing door actiegroepen in brand gestoken, zodat naast het buffet en tapinstallaties de gehele decoratie verloren ging. '.on echter de stemming in Nijmegen tijdens de 65e Vierdaagse, ie een record aan deelnemers, uitvallers op de eerste dag en regen kende, niet bederven.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 29