Parachutist velt fotograaf Prins Bernhard Bierkoets in parade over de Willemsbrug Vrijdag 19 juni werd het Imax-filmtheater in het park "Beekse Bergen" in Hilvarenbeek officieel geopend. Hiermee beschikt het recreatie-oord overeen super-bioscoop met een projectiescherm van 17 bij 23 meter. Als eerste film werd de film "To Fly" getoond, die over de geschiedenis van de luchtvaart gaat. Om dit te vieren werden op alle zondagen van 21 juni tot en met 9 augustus vliegshows gehouden, waaraan ook het Pepsi Parateam haar medewerking verleende. De fotograaf die voor Vers van 't Vat de parasailingdemonstraties zou vastleggen was echter niet zo fortuinlijk: door een van de landende parachutisten werd hij het water ingesleurd, zodat zijn fotomateriaal aanzienlijke schade opliep. Op de zwart-wit foto ziet u hoe een duiker de geheel rechts in het water staande gedupeerde fotograaf te hulp schiet om zijn fotokoffer boven water te halen. Op zaterdag 27 juni heeft Prins Bernhard ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag, een groot aantal oud-strijders ontvangen. In de tuin achter Paleis Soestdijk hebben zij de Prins, die werd vergezeld door Prinses Juliana, gehuldigd. De drankjes die de Prins zijn gasten bij deze feestelijke gelegenheid aanbood, werden geheel verzorgd door de afde ling reclame-service en public relations van Heineken. Hiertoe waren vijf uitschenk- punten, verspreid over de tuin, ingericht. Hoewel de regen het gelukkig op deze dag liet afwe ten, hebben de Heineken mede werkers tijdens de voorberei dingen op de voorgaande dagen menig nat pak opgelopen. Woensdag 1 juli verrichtte Koningin Beatrix samen met Prins Willem-Alexander de officiële opening van de nieuwe Willems burg in Rotterdam. De koningin onthulde een plaquette, waarna Prins Willem-Alexander door aan een 'tui' te trekken een scheepsfluit in werking stelde, waardoor geheel Rotterdam van de opening in kennis werd gesteld. Voorafgaande aan de eigenlijke opening was een grote stoet bestaande uit 103 historische voer tuigen (symbolisch voor het verkeer dat de oude brug over de Maas sinds 1878 heeft gepasseerd) over de oude brug getrokken. Een van de eerste voertuigen die in deze optocht voorbij trok, was de Heineken Bierkoets, getrokken door tien schitterende Friese Vol bloeds.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 28