'Groene (Heineken) golf' overspoelt buitenl De doe-het-zelf advertentie set nuuiuiuinjiu Groen is de kleur die nauw samen hangt met de bekendheid van Heine- ken bier in het buitenland. De beken de groene exportfles, het etiket en de verpakking dragen er immers toe bij dat de associatie tussen de kleur en Heineken, waar ook ter wereld, snel wordt gelegd. Om nog meer het accent te leggen op dit image van 'verfrissend' bier, hebben vele recla me-uitingen een verandering onder Kinshasa, 2 maart 1981 gaan. Ook zijn er geheel nieuwe re clame-objecten ontwikkeld. Het bier viltje. voorzien van de nieuwe kleur en een nieuw embleem, verscheen als eerste in deze 'groene golf'. De intro ductie van de gewijzigde buitenlicht bak volgde begin mei. Deze kent twee uitvoeringen: één met vermelding dat het bier geïmporteerd is, terwijl de an der bestemd is voor plaatsen waar ons bier lokaal wordt gebrouwen. Geheel nieuw is de counter-mounting: het merkbeeld op de tapknop van een bar. Net als bij de buitenlichtbakken wordt het groene beeldmerk omgeven door een rode rand, zodat het getapte bier merk herkenbaar en duidelijk in het oog springend is. Ook de sticker, met hetzelfde ontwerp als het bierviltje, zal binnenkort, evenals de parasol, zijn weg vinden naar de buitenlandse consument. Een kleine impressie van een echtpaar dat voor het eerst vertrekt om te werken in het buitenland. We gaan naar Zaïre en om precies te zijn, eerst naar Kinshasa. Het huls plus de familie heeft gedurende het opleidingsjaar al op z'n kop gestaan. Er valt zoveel te regelen. De huur en allerlei abonne menten opzeggen; speciaal katoenen!kleding kopen; selecteren welke huisraad je mee wilt nemen en nog veel meer. Op het moment datje in het vliegtuig zit, heb je het gevoel de helft vergeten te zijn. Gelukkig vertrekt ons vliegtuig op tijd, zodat het afscheid niet gerekt wordt. Vertrekken met 10°C. nachtvorst en aankomen om half zeven 's ochtends met een temperatuur van 23°C. Gelukkig wordt alles voor je geregeld: je wordt afgehaald, het protocol zorgt voor de papieren en de koffers en dan zijn we opeens in ons appartement. Alles zit erop en eraan. Bankstel, eethoek, bedden, beddegoed, handdoeken, serviesgoed en noem maar op. Zelfs een Philips radio-cassetterecorder. Heb ik daar nou die hele reis voor lopen sjouwen met onze eigen radio-cassette recorder in de handbagage? De cassettes komen wel van pas, een kleine troost. De koelkast is al gevuld en in de diepvriezer ligt vlees. Alles bij elkaar zeker genoeg voor twee dagen. Prima geregeld! De dag van aankomst hoeven we er geen gebruik van te maken want we worden uitgenodigd en maken kennis met de heren van Bralima. 's Avonds zijn we uitgeblust en ons hoofd gonst van de nieuwe indrukken. Dit gaat de hele week zo door: voor Jaap op het werk, waar eigenlijk alles anders toegaat dan in Nederland, en voor mij in en om het huis. Wat een luxe om een boy te hebben. Zelfs het eten kookt hij en precies zoals je het hem vertelt. Verder is alles toch anders dan je gedacht had. Je hoort wel veel, maar je moet het eerst zelf beleven en ervaren. Na deze eerste week kan ik alleen maar zeggen dat het allemaal meevalt en went. Veel hangt af van je eigen instelling. Je moetje aansluiten, meedoen met de rest en nieuwe vrienden maken. Wat betreft het laatste: dit is zo gebeurd. We hoeven slechts naar ons zelf te kijken, na deze eerste week in de Tropen. Jeannette de Vos P.S. Zojuist is het gaan regenen. De informatie die wij daarover hebben gekregen, klopt precies. Je hebt hier geen regenjas nodig, want als het regent zorg je datje binnen bent en blijft! Wat te doen als u als Heineken agent in het buitenland een adver tentie wilt plaatsen, maar daarvoor geen geschikt materiaal hebt? Sinds kort is dat geen probleem meer. Oplossing: de doe-het-zelf advertentie-set. De set is ontwik keld in Amsterdam en bevat een lay-out vel, lijm, kleuren- en zwart witfoto's in diverse maten. Keuze onderwerpen zijn foto's van scènes met vrolijke, bierdrinkende men sen, flesjes en glazen. Ook krijgt men de beschikking over logo's en slogans in het Frans en Engels. Het vervaardigen van de advertentie is vrij eenvoudig: de uitgezochte fo to's en teksten worden op een aar dige manier op het lay-out vel ge plakt en de advertentie is dan klaar om aan de uitgever van krant of tijdschrift overhandigd te worden ter publicatie. Heineken beer appreciated all over theworl J /i

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 8