Voor de kinderen Nog even en dan is voor jullie de grote vakantie weer aangebroken. Misschien gaan jullie lekker weg of misschien blijven jullie thuis en gaan jullie af en toe een uitstapje maken. Maar wat jullie ook gaan doen, er zullen vast wel eens leuke dingen gebeuren. Onze vraag is nu: maak i een mooie tekening van wat je ziet of beleeft tijdens je vakantie en stuur die naar ons op. Net als bij de kleurplatenwedstrijd met kerstmis vorig jaar, zullen wij de mooiste uitzoeken en in nummer 7 van Vers van 't Vat plaatsen. Stuur je tekening vóór 21 augustus naar: Redactie Vers van 't Vat Postbus 530 2380 BD Zoeterwoude óf laat je vader of moeder hem per interne post zenden aan: Redactie Vers van 't Vat, kmr. 2.331Z/Wou. Vergeet vooral nietje naam, adres en leeftijd op de achterkant van de tekening te zetten. Voor de winnaars van de drie groepen (tot 6 jaar, van 6 tot 9 jaar en van 9 tot 14 jaar) hebben wij weer een verrassing. Mevrouw M.J. Koole-v.d. Haagen uit Amsterdam zond ons het volgen de, zelfbedachte, recept voor een snelle ovenschotel: Benodigd: 1 pond gehakt (half om half) 1 doos champignons 1 pakje uiensoep (Knorr, Frans recept) I klein blikje tomatenpuree aardappelpuree (hoeveelheid naar believen) geraspte oude kaas Bereiding: Het gehakt los bakken in wat boter in een (gietijzeren) pan. De gewassen gesneden champignons toevoegen en even meefruiten. De uiensoep aan maken met wat water. Verdunnen tot circa een halve liter. Vervolgens de soep toevoegen en onder roeren aan de kook brengen. Als u zoveel water hebt toegevoegd, dat er een smeuige brei is ontstaan, de tomatenpuree er doorroeren en het geheel even laten pruttelen. Na een ovenschotel beboterd te hebben, hierin een rand aardappelpu ree spuiten. De schaal opvullen met de gehakt saus. Strooi de geraspte kaas over de saus en laat dit in de oven gratineren. 31

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 31