Hoofdstedelijk enthousiasme voor marathon Amstel Trofee voor Dansmariekes De Marathon in Amsterdam bracht op zaterdag 9 mei duizenden mensen op de been. Letterlijk, want massaal was het publiek toege stroomd om de ruim achthonderd marathonlopers en achttienhonderd recreatielopers, die de afstand van 42 kilometer en 195 meter door de stad zouden afleggen. aan te moedigen. Velen van het internationale deel nemersveld haakten echter voortijdig af, geplaagd door het warme en benauwde weer. of maakten een minder snelle tijd dan verwacht. Onder hen bevond zich de voor dit jaar als favoriet getipte Amerikaan Durden. Hij finishte als elfde. De Hongaar Ferenc Szekeres, die in 1979 ook had gewonnen, passeerde als eerste de Heineken jury wagen op de Dam en bracht daarmee met een tijd van 2 uur. 18 minuten en 11 seconden, de zesde Marathon van Amsterdam op zijn naam. De veilinghallen in Bemmel waren zondag 5 april de plaats waar het Europees Kampioenschap Carnavallis tisch Dansen zich afspeelde. Dansmariekes, dans paren, dansgardes en showgroepen uit Frankrijk, Engeland. Duitsland, België en Nederland lieten hier zien hoe carnavallistisch dansen op hoog niveau er uit kan zien. Het beoordelen van de beste dansgroep ging niet s. zonder slag of stoot: twee groepen eindigden namelijk gelijk. Na een herjurering bleek dat de tien juryleden onderling enigszins hun cijfers hadden gewijzigd, maar het eindtotaal bleef gelijk. Volgens het reglement moest de winnaar nu door loting worden aangewezen, hetgeen uiteindelijk door twee foto grafen werd gedaan aangezien de deelnemers zelf weigerden om een lot te trekken. Voorts heeft de voorzitter van de organiserende vereniging. Carnavalsvereniging" 't Kleine Kullukske" aan de beste senioren dansgroep de Amstel Trofee uitgereikt. 29

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 29