Motorgeweld in Hengelo 10e Heineken Rugby toernooi sportieve topper Enkhuizer jachtwerf wordt jazzwerf si feit 4 f Voor de vijftiende achtereenvolgende maal organiseerde de Hengelose Auto- en Motor vereniging Hamove internationale wegraces op het circuit 'Varsselring' in Hengelo (Gld). Circa 35.000 bezoekers zagen hoe op 2e Paasdag Boet van Duimen en Jack Middelburg in de 500 cc.-klasse streden om de eerste positie. Beiden wonnen een manche en bezetten daarmee een eerste en tweede plaats in het totaalklasse ment. Bij de 250 cc., waar om de Heineken Prijs werd gereden, was de Nederlander Klaas Hernamdt minder fortuinlijk. Door een val verdween hij uit de race, zodat de Australiër Graham Geddes na twaalf ronden de Heineken prijs in ontvangst mocht nemen. Ons concern was voorts vertegenwoordigd met spandoeken, vlaggen, geluidsreclame, een jury wagen en het rijden van de bierton over het circuit. Voor het tiende achtereenvolgende jaar organiseerde de Amsterdamse rugbyclub AAC het door Heineken gesponsorde Sevens toernooi op de velden van het sportpark de Eendracht in Amsterdam-Geuzenveld. Het Heineken Rugby Sevens toernooi heeft zich in Europa een grote naam verworven. De spelvariant met teams van zeven spelers, in plaats van de vijftien tallen die bij het "gewone" rugby in het veld komen, is zowel voor de spelers als voor het publiek uitermate aantrekkelijk. Voor de spelers, omdat de topspelers uit Engeland, Ierland. Wales nu in fantasie-teams kunnen spelen, waarbij zij schouder aan schouder staan met hun opponenten uit de competitie. Voor het publiek is het seven-a-side-rugby, zoals het officieel heet, een spectaculair kijkspel. Snelheid en techniek zijn de belangrijkste ingrediënten voor vaak sensationele momenten, die in veel scores uitmonden. Voor deze tiende uitgave van het toernooi hadden zich meer dan dertig teams gemeld die behalve van V het Engels eiland, afkomstig waren uit Frankrijk, België, Duitsland, Italië en. uiteraard. Nederland. Dit jaar was er ook een team van onze Engelse licentiepartner Whitbread present. Traditioneel werden de teams vrijdagavond op de brouwerij ontvangen. Deze broederlijke bijeenkomst, waarbij de gezamen lijke hobby rugby -met een andere gemeenschappe lijke voorliefde-bicrdrinken- wordt gecombineerd, is geen basis voor vriendelijk rugby tijdens het toer nooi. Integendeel: op zaterdag en zondag wordt op het scherp van de snede gevochten om de over winning. De vele topspelers van wereldformaat zorgen daarbij voor een rugby-evenement dat zijns gelijke in Nederland niet kent. Zelfs op Europees niveau is de Heineken Sevens een hoog gewaardeerd evenement. Na de Middlesex Sevens (Engeland) is het Heineken-AAC toernooi het tweede van Europa. Dit jaar won de ploeg van Steep holme in de finale van de Musketeers, die al drie jaar achtereen het toernooi wonnen. Op de rechterfoto ziet u de uitreiking van de "Heineken boot" door de heer H. Kalff aan de captain van het Londense team Late Niters. Zoals elk jaar, begon het jazzfestival in Enkhuizen (dit jaar gehouden van 8 tot en met 10 mei) op de vrijdagavond met een groot concert in Jachtwerf Paktuinen. Voor deze gelegenheid was de jacht werf aangekleed met door Heineken geleverde standwanden voor decors, spandoeken en buffetten. Ook Hoppe reclame-uitingen waren aan wezig. De diverse bands, waarvan enkele ook uit het buitenland afkomstig waren, traden op voor een volle bak. Ruim twaalfhonderd jazzliefhebbers hadden precies op tijd de toegangskaarten weten te kopen. In de stad was het eveneens een drukte van belang tijdens de streetparade, waarbij bovendien in elk café ook een jazzband speelde. wuar,a >-T-

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 28