SMUITIP Voor de kinderen: DOOLHOF Op deze pagina zult u vanaf nu regelmatig een menu aantreffen. Soms uitgebreid, soms slechts een tip voor een lekker dessert of borrelhapje. Mocht u suggesties hebben, dan houdt de redactie zich graag aanbevolen. Deze keer een bijzondere kaastip afkomstig van de heer R. Geersinga, hoofd ontvangsten Nederland, die jarenlang als chef ontvangsten Zoeterwoude verantwoordelijk was voor de lekkere hapjes in ontvangstge bouw De Hooiberg. Benodigdheden: 2 ons Danish Blue 1 ons roomboter scheutje rode port scheutje cognac paprikapoeder knojlookteentje halve walnoten rode/witte druiven Bereiding: De boter dient tijdig uit de koelkast gehaald te worden, zodat hij niet meer hard is. Boter en Danish Blue door elkaar prakken. Daarbij (niet absoluut noodzake lijk maar wel bevorderlijk voor de smaak): een scheutje rode port. Laat u vooral niet afschrikken door de vreemde kleur van het mengsel, deze herstelt zich later weer. Vervolgens toevoegen: een scheutje cognac (geen vieux). Let wel, beide dranken dienen heel voorzichtig toegevoegd te worden omdat de boter en de kaas een dergelijk vetgehalte hebben dat niet veel vocht opgenomen kan worden. Blijven mengen dus; zodra er geen vocht meer wordt opge nomen, geen drank meer bij- schenken. Voorts toevoegen: een beetje paprikapoederen fijngesnipperd of uitgeperst een half tot heel knoflookteentje. Het stevig aan gedrukte mengsel in bolvorm op een schaal leggen en circa één uur in de ijskast laten opstijven. Alvorens te nuttigen (weer tijdig uit de ijskast halen) garneren met halve walnoten en rode of witte druiven, zodat de hele kaasberg bedekt is. Indien u een ovale schaal gebruikt, is het aardig aan weerszijden een klein trosje druiven te leggen. Serveren met stokbrood of zelf geroosterd brood. Eet smakelijk! De man onderin de tekening wil graag een bezoek brengen aan het kasteel, waar een vriend van hem woont. Kun jij hem de juiste weg wijzen? 31

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 31