Het onderbrengen van de administratie van Drankenhandel Kennemerland B.V. in Beverwijk naar Alkmaar zal in juli zijn beslag hebben. De verkooptele fonistes blijven in Beverwijk voor het opnemen van orders. Sportieve afnemers Hoewel je zou denken dat juist dit hore- cagebied sterk te maken heeft met sei zoensinvloeden, is het tegendeel waar. De zomerdrukte wordt namelijk gecom penseerd door de toenemende deel name aan veldsporten, met name voet bal. Deze sportverenigingen beschik ken tegenwoordig meestal over prach tige kantines, waarvan vele sportbe oefenaars na het spelen van de wed strijd gretig gebruik maken om de over winning te vieren of de bittere smaak van de nederlaag weg te spoelen. Hier door blijft de omzet het hele jaar door ongeveer op eenzelfde peil. Een van de zaken waar Noord-Holland bekend om is, is het kermisgebeuren. Elk dorp heeft zijn eigen kermis, die meestal een dag of twee blijft staan. Dat men daarbij ook wel van een pilsje houdt, blijkt uit het gegeven dat de om zet hiervan te vergelijken is met die van carnaval. Het managementteam is ook precies op de hoogte van datum en plaats van zo'n kermis: hiertoe wordt de "Enkhuizer Almanak" geraadpleegd. Alkmaar, kaasstad Noord-Holland is een opmerkelijk af wisselende provincie: 100 km. Noord zeestrand, havens aan de Wadden en het IJsselmeer, historisch stedeschoon met maar liefst 11.000 monumenten en een zeer gevarieerd landschap met bossen, duinen, heidevelden, meren, dijken en aan de zee ontnomen droog makerijen. Vanaf de Alkmaarse Bierhandel gaan we het centrum in. Er is veel te zien in de oude kern van Alkmaar. De omwalling met de molen, het stad huis, de hofjes, de kaaswaag en de vis- Resten van het Slot Egmond aan de Hoef, waarde Heeren van Egmond resideerden banken zijn kenmerkend voor een Hol landse stad in vroeger eeuwen. Machtig middelpunt van de stad is de Grote- of St. Laurenskerk. Sinds 1622 is het kaasdragersgilde actief in Alkmaar. Een gilde met oude tradities waarvan de kaasdragers in hun witte kostuum met de strohoed die qua kleur bij hun 'veem' hoort (rood, geel, groen of blauw), elke vrijdag ochtend in het zomerseizoen een kleur rijk schouwspel vormen. Valt uw vakantie in het naseizoen, dan Vuurtoren Van Speyck in Egmond aan Zee is het leuk Alkmaar te bezoeken tijdens de '8-oktober viering', de herinnering aan het beleg en ontzet van de Spaanse troepen in 1573. Strand en polder Wat kunnen wij u nog vertellen over badplaatsen aan de Noordzeekust? Bij mooi weer vormen zij een toevluchts oord voor duizenden dagjesmensen en vakantiegangers. Zij bieden niet alleen zon, zee en strand maar tal van recreatiemogelijkheden aan degene die op een zorgeloze wijze van zijn vrije dag wil genieten. Brengt u eens een bezoek aan het bos rijke Bergen of aan het, van een inge slapen vissersdorp in een levendige toeristenplaats veranderde Egmond aan Zee. Hier staat de sinds 1840 onver anderd gebleven vuurtoren J.C.J. van Speyck. Wandel door het uitgestrekte duingebied van Schoorl of verdiep u eens in de geschiedenis van het door de zee geteisterde Petten. De Hondsbossche Zeewering is een waterbouwkundig meesterwerk dat het land achter de dijk ervoor behoedt op nieuw aan de zee ten prooi te vallen. Callantsoog heefteen naturistenstrand. Twee van Hollands mooiste polders zijn de Schermer en de Beemster, droog gelegd in de 17e eeuw. Op en top Hol lands zijn natuurlijk de molens. In de Schermer staan er nog elf: dit zijn acht kantige Noord-Hollandse binnen- kruiers. Kenmerkend voor de Beemster zijn de kaarsrechte lanen op gelijke afstand van elkaar, omzoomd met erven, singels en boomgaarden van de oude stolpboerderijen. Wilt u de sfeer proeven waarin de schrijfster Betje Wolff heeft geleefd,

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 5