Nico Haak op de brouwerij Wereldkampioenschap ijsspeedway trok in Assen 'Volle bak" Nieuwe neon voor Rotterdam Eind februari jl. werd op het dak van het kantoor aan de Crooswijksesingel te Rotterdam een nieuwe neon-lichtrecla- me geplaatst. Deze kwam in de plaats van de oude reclame, die uitgevoerd in onverlichte hoofdletters vele jaren het dak van het Rotterdamse kantoor gesierd heeft. De foto's zijn afkomstig van een voorbijganger, de heer F.S. van de Graaff uit Rotterdam, die een gedeelte van het karwei (dat in een dag geklaard was) op het gevoelige materiaal vastleg de. De bekende Nederlandse zanger Nico Haak, wiens laatste liedje ,,ls je moeder niet thuis" een nationale carnavalskra ker werd, bezocht onlangs onze brou werij aan de Van der Helststraat in Am sterdam. Op de foto ziet u hem samen met één van onze obers Willem de Rooy. Zo te zien is de zanger over ons bier heel goed te spreken. Drie Russen op het huldigingsplatform en nog eens drie landgenoten bij de eerste acht: een duidelijker bewijs van hegemonie van de Sovjet Unie bij de op 4 en 5 maart op de Kunstijsbaan Drenthe te Assen gehouden wereldkampioen schappen IJsspeedway is haast niet mogelijk. En toch hebben de in totaal 35.000 toe schouwers zowel op de zaterdagavond als op de zondagmiddag sensationele gevechten gezien, waarbij het op voor hand niet steeds vaststond wie de win naar zou worden. Heineken liet zich, in wat gerust een „volle bak" genoemd mocht worden, niet onbetuigd. De met strobalen be schermde omheining van de baan liet er geen twijfel over bestaan wie als sponsor nummer één en twee voor de WK teken den: Heineken bier en Seven-Up. Angstaanjagend zijn de stalen spikes van ongeveer drie centimeter lengte, waarmee de banden van de ijsspeed- waymachine zijn uitgerust: negentig stuks in het voorwiel en tweehonderd stuks in het achterwiel. En dat allemaal om zo veel mogelijk „grip" op het ijs te hebben. In de bochten is daardoor een snelheid van tegen de honderd kilometer per uur te bereiken en op de rechte stukken de baan is in totaal 400 meter lang wordt gemakkelijk een snelheid van 125 km gehaald. 26

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 26