DE KUNST VAN EEN TELEVISIE-COMMERCIAL Garvey: Als u echt van film houdt In de rechtervleugel van Slot Zeist vonden de opnamen voor Garvey plaats. U heeft er geen idee van wat er allemaal moet gebeuren voordat een reclame filmpje van 30 seconden gerealiseerd is! Wij eerst ook niet, maar omdat we hoorden dat het allemaal buitengewoon boeiend is, besloten we op 21 januari jl. een kijkje te nemen in het Slot Zeist, waar de opnamen plaatsvonden van een televisiespot voor onze Garvey sherry. De voorbereidingen zijn nog in volle gang. De Garvey-zaal. Bedrijvigheid Als we 's morgens de zaal van het Slot Zeist binnenkomen, is het er al een drukte van belang. Mensen lopen af en aan om de laatste hand te leggen aan de voorbereidingen. In korte tijd wordt een Frans Weisz (rechts) geeft vóór de opnamen nog wat aanwijzingen, links kunstkenner" Joop Scheltens. kale zaal aangekleed als museumzaal, compleet met schilderijen; de schilde rijen uit de tijd van sehor Garvey. Ook in het restaurant gonst het van be drijvigheid. In een hoek is grimeur Iduna Beenken bezig de figuranten te schmin ken. Na afloop zitten ze er een beetje onwennig bij: het valt ook niet mee om met een laag pancake op je gezicht jezelf te blijven. Een enorme pot koffie moet het moreel op peil houden. Het verhaal Het verhaal komt hierop neer: Een groepje toeristen bezoekt een museum, onder leiding van een suppoost. De suppoost wordt pas enthousiast als hij de bezoekers de Garvey-zaal kan laten zien. Hier hangt een aantal authentieke schilderijen, waarop sehor Garvey afge beeld staat op de momenten dat hij van diverse belangrijke figuren uit zijn tijd bijzondere waardering krijgt voor zijn sherry van hoge kwaliteit. Vooral een kunstkenner in het groepje toeristen is hevig geïnteresseerd en be kijkt de schilderijen dan ook zeer nauw keurig door een vergrootglas van onge wone afmetingen. Plotsklaps blijft hij wat ongelovig voor een schilderij staan en roept verbaasd uit: ,,lk zie helemaal niksEn een beetje gelijk heeft hij wel, want op de plaats waar eens het hoofd van sehor Garvey gezeten moet hebben zit nu een zwart gat. De sup poost verklaart: ,,0, u bedoelt het ge zicht... Dat hebben we van het schilderij gehaald en op de fles geplakt!" ,,Aha," begrijpt onze kunstkenner, waarna de fles Garvey sherry in volle glorie op de beeldbuis zal verschijnen.

Vers van 't Vat | 1978 | | pagina 6