IVOORKUST VERKOOPWEDSTRIJD IN molon, die inmiddels ook eigenaar werd van zijn winkel. Hij wist in twee maanden tijd 1240 dozen te verkopen. Een klant koopt er meestal vier flesjes van 28 cl tegelijk. De prijsuitreiking werd verricht door de heer R. Visée, area export manager voor dit gebied, in Hotel Ivoire in de hoofd stad Abidjan. Behalve natuurlijk de win naars, die elk een televisietoestel ont vingen waren hierbij ook aanwezig de directeur van 'Chaine Pac', M. Pierre De- bruchard, en de heer Madoum Kouyaté, directeur van het kabinet van de minis ter van handel. De plechtige gebeurtenis werd door te levisie, radio en pers verslagen. De heer Ehua kwam bij zijn bezoek aan Amster dam ook op de brouwerij aan de Stad houderskade, waar hij zich onder de indruk toonde van onze brouwtechniek. De heer Ehua in het Amsterdamse brouw huis. De directeur van Chaine Pac". de heer P. Debruchard (derde van links) met de zeven prijswinnaars. Geheel rechts op de foto de heer M. Kouyaté, directeur van het kabinet van de minister van handel. In Cóte d'lvoire (republiek Ivoorkust) organiseerde de groep Export in de maanden maart, april en mei 1975 een Heineken-verkoopwedstrijd. De deelne mers waren 240 onafhankelijke detail listen van de verkooporganisatie „Chaine Pac". Het enthousiasme voor deze promotionele activiteit was zo groot dat er een omzetstijging van bijna 300 procent bereikt werd. In drie maan den werden er meer dan 3000 dozen omgezet. Voor een relatief duur import bier is dat een zeer succesvol resultaat. De keten „Chaine Pac" heeft een sys teem dat ertoe bijdraagt dat de „gérant" (de Afrikaanse) zetbaas, de winkel in eigendom verkrijgt. Zijn klanten zijn hoofdzakelijk Afrikanen. De hoofdprijs van de wedstrijd was een reis van vijf dagen naar Amsterdam, met een stop van twee dagen in Parijs. Win naar werd de heer Pierre Ehua uit Do- De heer Visée tijdens zijn toespraak in Hotel Ivoire te Abidjan, (foto boven.) Hij overhandigt de hoofdprijs, een reisbiljet voor vijf dagen Amsterdam met een stop van twee dagen in Parijs, aan de heer Ehua. (foto midden.)

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 8