Nacht van Valkenburg Veel oogst en fruit in Tiel BIERTAPPERSGILDE FELICITEERT AMSTERDAM Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Amsterdam kwam het St. Joris Biertap persgilde uit Amersfoort op 4 september naar de hoofdstad om de jarige een vat bier aan te bieden. Wethouder P. Treuman en gemeentesecretaris W. Lemstra namen dit vat in ontvangst nadat de aloude en schoone tappersspreuke geciteerd was: 'Alghelijck het vat is gewrocht Van Duyts ofte Slavisch hout Van importantie is het schuyment bier Dat het omvademt houdt'. Door een van de meestertappers werd hier na het gerstenat getapt in de traditionele drinkhoorn, waaruit de wethouder begeleid door trompetgeschal de eerste slok mocht nemen. Op de foto het biertappersgilde met rechts de heer Treuman en links de heer Lemstra. In de nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 september ging de reeds voor de derde maal georganiseerde Nacht van Valkenburg van start. Dit spektakel omvatte een tijdrit, gewonnen door Rik van Linden, een afvalkoers, waarin Patrick Sercu zegevierde en een profkoers, waarvan Eddy Merckx winnaar werd. Tussen de ritten door werd het wieier- evenement opgeluisterd door onder meer een demonstratie kunstwielrijden, een showparade van Harley-motorrijders en een optreden van Charley en zijn clowns op de fiets. Uiteindelijk mocht Eddy Merckx uit handen van miss Amstel de Amstel-trofee in ontvangst nemen. Deze prachtige praalwagen maakte op 13 september jl. deel uit van het jaarlijks terug kerende oogst- en fruitcorso in Tiel. Zoals gewoonlijk nam de versierde Heine ken T-Ford deel aan de optocht, maar ook op andere wijze deed Heineken mee aan dit kleurige gebeuren. Een bioemenmozaïek met een doorsnede van 5 meter was reeds enkele dagen tevoren aangeboden en op de dag zelf stond de Whitbread pub, waar het Engelse bier getapt werd, op de markt. Ongeveer 100.000 bezoekers hebben deze feestelijke dag meegemaakt. 22

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 22