GAHeineken-ballon getest Ruim zesduizend aandeelhouders van NBL in stadion Begin augustus werd 's werelds grootste heteluchtballon, de Gerard A. Heine- ken, in Londen voor de eerste maal opgeblazen en getoond aan pers en publiek. Hoewel de constructie van de ballon reeds eerder was voltooid, heeft men drie weken moeten wachten op geschikte weersomstandigheden. De ballon is in opgeblazen toestand ruim 42 meter hoog en heeft een inhoud van 14.000 kubieke meter. Vijftien mannen moesten eraan te pas komen om het doek op een uitgestrekt grasveld, Coram Fields, uit te leggen en de ballon vervolgens op te blazen. De gondel met twee verdiepingen biedt plaats aan 30 personen. In de komende weken zullen met de Gerard A. Heineken ballon verschillende proefvluchten worden gemaakt met name om de techniek van het landen te bestuderen. Later in het jaar wil men met de ballon Het Kanaal oversteken. Op 20 juli werd in de Indoor Sports Hall van het immense stadion te Lagos (Nige ria) de eerste openbare Algemene Ver gadering van Aandeelhouders van Nige rian Breweries Limited (NBL) gehouden. In 1973 werd, in gevolge het Nigeriani- seringsbesluit voor buitenlandse onder nemingen, een aandelen-emissie op de locale markt gedaan, die tot doel had 40 procent van het totale aandelenkapi taal van NBL in Nigeriaanse handen te brengen. Het resultaat van deze emissie was dat Nigerian Breweries Limited thans een kleine 30.000 aandeelhouders heeft, waarvan enkele duizenden onder de leden van het personeel. De aandelen hebben elk een nominale waarde van 0,50 Niara 2,17), terwijl de uitgiftekoers 0,90 Niara was, zodat ze voor iedereen binnen bereik waren. Nigerian Breweries Limited werd in 1946 opgericht en heeft sindsdien een enorme bloei doorgemaakt. De drie brouwerijen van deze groep (Lagos, Aba, Kaduna) produceerden in het afgelopen boekjaar ruim 1,2 miljoen hectoliter bier. Het was voor de directie van NBL een probleem om tevoren vast te stellen hoe groot de opkomst van aandeelhouders op de Algemene Vergadering zou zijn. NBL is namelijk één van de meest populaire ondernemingen in Nigeria. De Nigeriaan en vooral ook de Nigeriaanse zakenvrouw, 8

Vers van 't Vat | 1974 | | pagina 8