voor Bronzen Brouwersféaara Concern Sportdag 1973 Zó zag tekenaar Arend van Dam vorig jaar de overwinning van Rotter dam. De captain van het Rotterdamse team, de heer P. L. A. C. Hoog vliet, werd bij die gelegenheid met de Astridbeker en een glas bier op de schouders genomen. In Rotterdam is men er welhaast zeker van, dat de nieuwe Concern Sportdag Trofee, het Bronzen Brouwerspaard, op 22 september in de Maasstad te recht komt. Vorig jaar immers werd met een royaal verschil in punten op nummer twee de Astridbeker veroverd en tot eenzelfde prestatie wil men ook nu weer komen. 'Onze ploeg is ook dit maal ijzersterk', zeggen de Rotterdam mers, 'en misschien zelfs nog wel beter dan vorig jaar. We zullen in alle acht takken van sport ons partijtje kunnen meeblazen. En dat levert altijd heel wat bekerpunten op'. In Amsterdam neemt men de krasse beweringen van de Rotterdammers met een korreltje zout. Bij hen speelt het bijgeloof een tikkeltje mee, want de Sportdag in en om het Olympisch Sta dion wordt immers gehouden aan de vooravond van het grootse voetbal spektakel: Ajax-Feijenoord. En iedere Amsterdammer heeft van die wedstrijd de uitslag natuurlijk al op een gouden leitje staan. 'Wij pakken dat weekend twee overwinningen' stellen de Am sterdammers, 'en als 't moet, zoeken we het in de "combine". Dat zou betekenen, dat de ploegen van Amsterdam I (Stadhouderskade) en Amsterdam II (Mauritskade) het sa men op een akkoordje zouden gooien. Maar wie de voorbereidingen in beide kampen ziet, weet, dat daar in de prak tijk niets van waar is. Beide vestigin gen zijn belust op de eer het Bronzen Brouwerspaard voor een jaar in de prijzenkast te mogen hebben. Amster- 3

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 3