Zilver en brons bij W.K. voor Amstel-renners Bowling-centrum in Den Bosch Marathon in Enschede Zoipskoit C55/;. Peter Nieuwenhuis De Amstel-renners, die deel uitmaakten van de Neder landse afvaardiging naar de Wereldkampioenschap pen in het Spaanse San Sebastian hebben zich bij zonder goed geweerd. Amstel-renner Herman Pon steen behaalde niet minder dan drie medailles, t.w. zilver op de individuele achtervolging, brons in de 1 km tijdrit en brons in do ploegachtervolging, tot welke ploeg ook de Amstel-amateur Peter Nieuwen huis behoorde. Rinus Langkruis, eveneens uit de Amstel-équipe van Herman Krott, was in San Sebas tian minder succesvol. Herman Ponsteen Met het werpen van de Gouden Bal heeft de Bossche wethouder voor Sport en Recreatiezaken, mr H. Th. M. Laux- termann, vrijdag 3 augustus het gloed nieuwe Bowlingcentrum aan het Werf- pad te 's-Hertogenbosch officieel in gebruik gesteld. Daarmee is het zesde Bowlingcentrum van Bowling Neder land B.V., een dochteronderneming van Heineken, geopend. Het complex omvat zestien volautomatische banen. Voorts is er een ruime bar, een royale keukenaccommodatie en een biljart. In het gebouw zijn ook twee zalen voor partijen, recepties en vergaderingen. Dat de Bosschenaren zeer ingenomen zijn met de nieuwe baan, bleek het weekeinde na de opening, toen er 'open huis' werd gehouden en zeer velen een partijtje kwamen spelen. Een geweldige attractie op het Uitgeester- meer is de 'Zoipskoit', ook wel Zuipschuit genoemd. Dit drijvende bar-met-terras idee is afkomstig van de heer Hans Rijks, tevens eigenaar van de Bar 'Zaanweg-10' te Wormerveer. De bijna veertien meter lange en ruim vier meter brede Zoipskoit wordt voor een ge deelte ingenomen door de overdekte bar. Op het dek zijn tafeltjes en stoeltjes neer gezet. Gedurende het zeilseizoen kunnen de watersportliefhebbers daar aanleggen en een drankje of iets te eten bestellen. De Zoipskoit, die door de verschillende vlaggen en parasols een fleurige aanblik biedt, heeft zich in de wereld van de watersporters reeds een vaste (aanleg)- plaats verworven. Zaterdag 1 september werd in En schede een Marathon voor lange- afstand-lopers gehouden. De gehele in ternationale top nam daaraan deel. Heineken gaf op vele manieren acte de présence, onder meer door spandoeken langs het 42 km lange parcours en de rijdende ton, die de lopers voorafging. Vóór de start landden drie parachutis ten met Heineken-vlaggen. 19

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 19