1 In de distilleerderij aan de Maaskade in Rotterdam is nog een gedeelte ingericht als kuiperij. 2 In het Hulstkampmuseum vindt men tal van interessante zaken, zoals de hier afgebeelde oude distilleerketel. 3 De bessenjenever van Coebergh wordt in Schiedam gebotteld. 4 Deze maquette van de vroegere distil leerderij van Hulstkamp aan de Cool- singel in Rotterdam werd in 1913 ge maakt voor de Wereldtentoonstelling in Brussel, die door het uitbreken van de oorlog niet door ging. Dit unieke stads beeld staat eveneens in het Hulstkamp Museum. vocaat-afdeling. Dit produkt wordt gemaakt van brandewijn, suiker en eie ren, welke laatste grondstof, in tegen stelling tot wat men zou verwachten, niet meer in de eierschaal wordt aan gevoerd. Op de pluimveebedrijven wor den eiwit en eigeel reeds machinaal gescheiden. Naast de bij ons bekende romige advocaat wordt speciaal voor export een dunnere advocaat gemaakt. In het bedrijf aan de Van Cleeffstraat worden ook likeuren gemaakt. Dit ge schiedt voornamelijk in van Pyrexglas gemaakte installaties, waarmee Coe bergh voor iets nieuws in de likeur stokerij zorgde. Likeuren worden van 4 oudsher samengesteld uit distillaten van kruiden, zaden, pitten, wortels en specerijen. Veel gebruikt worden cura- paoschillen, cacaobonen, kummelzaad, anijszaad, amandelpitten, perzikpitten, kaneel en angelicawortel. Alles wat in Schiedam wordt geprodu ceerd, valt onder gezoet gedistilleerd. Aan de Maaskade in Rotterdam pro duceert men onder meer jonge en oude jenever, vieux en brandewijn. Voor op slag van de diverse produkten staan 87 tanks met een totaalinhoud van 350.000 liter ter beschikking. Het pro- duktieproces geschiedt half-automa- tisch en wordt op afstand bediend. Coebergh verschillende vruchtenbran dewijnen gemaakt, onder andere van kersen, abrikozen, sinaasappel en ci troen. Mede als een gevolg van het succes van de bessenjenever is Coe bergh de grootste fabrikant van vruchtenbrandewijnen in Nederland. Per dag kunnen via twee vol-auto- matische bottellijnen 48.000 flessen worden gevuld. Voor al deze produk ten wordt éénmalig glas gebruikt, dat wil zeggen, dat er geen statiegeld wordt berekend, en de fabriek dus steeds nieuwe flessen van de glas fabriek moet betrekken. Coebergh heeft ook een speciale ad 5

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 5