DOL OP BIER Amstel op Rhodos KEGELBAAN Speedbootraces op de Amstel Geregeld ontvangen we foto's van dieren, die zeer vertrouwd zijn met onze producten. Het zou te ver voeren om deze steeds in Vers van 't Vat te publiceren, maar voor bijgaande foto willen we een uitzondering maken. Het verhaal wil namelijk dat Kooikerhondjes in het alge meen dol zijn op bier. Men ziet deze hondjes nogal eens afge beeld op schilderijen van oude meesters en met name bij Jan Steen, die zelf ook bierbrouwer was. Het bier dat hij brouwde heette dan ook de 'Delftse hond'. Een van onze brouwerijmedewerkers zond ons bijgaande vakantiefoto, ge maakt op het Griekse eiland Rhodos. De schoenpoetser heeft zich als een vorst geïnstalleerd onder een opval lende Amstel-parasol. Aan weerszijden van hem staan ook nog twee kastjes, waarop een Amstel-sticker geplakt is, maar het verhaal vertelt niet of hij daaruit ook Amstel bier verkoopt. Eind augustus werd in de catacomben van het Olympisch Stadion een door Heineken ingerichte kegelbaan ge opend. De Amsterdamse wethouder voor Jeugdzaken en Sport, de heer A. A. Verheij, gooide de eerste bal. De Amstel Gold Cup vormde ook dit jaar weer de inzet van de enerverende speedboatraces op de Amstel, bekend als de '3 Uren van Amsterdam'. Winnaar werd de Engelsman Bob Spolding (links op de foto), die uit handen van de winnaar van vorig jaar, Arie de Boom, de felbegeerde trophee ontving. Bob Spolding werd bovendien verrast met een doos Amstel-blikbier. 23

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 23