FOTO- en FILMCLUB ROTTERDAM De foto-van-de-maand, maart, is van J. W. Timmer, groep gevorderden C. Bij deze foto is het voornamelijk de compositie die de aan dacht vraagt. Een niet alledaags gezicht op een terras met tafels en stoelen. Het ritme van de beeldopbouw is hier goed tot uitdrukking gebracht. Op een sterk punt zit de man op het terras. Als u deze man wegdenkt, wordt de foto plotseling vrij eentonig. Timmer heeft dit goed gezien, misschien is er geposeerd, maar dit valt uit de prent niet op te maken. Op donderdag 8 mei verzorgde de heer Ulenberg een lezing van een van zijn buitenlandse reizen. Een grote opkomst, dia's van Nieuw-Guinea, Australië, Kuala Lumpur, Singa pore en bovendien de gezellige verteltrant van de heer Ulenberg maakten deze avond tot een succes! De Chinese en Boeddhistische tempels met hun verschillende stijl beeldhouwkunst, het aardige teddybeertje in Australië, de koala, dat door zijn voeding voortdurend onder invloed schijnt te zijn, de markt in Nieuw-Guinea met naar westerse begrippen vreemd toegetakelde Papoea's, de enorme uit gestrektheid van Australië, alles was geweldig interessant. Uit het dankbare applaus na afloop van de lezing bleek hoezeer deze avond was gewaardeerd. Sinds het bestaan van de foto- en filmclub is de „foto-van- de-maandavond" één van de populairste activiteiten. Naast Foto-van-de-maand, maart, J. W. Timmer, groep gevorderden C. Rechtsonder: Foto-van-de-maand, april, P. van Herwaarden, groep junioren. Linksonder: Foto-van-de-maand, mei, M. van Willigen, promotieklasse A.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 21