Heden verbonden door middel van pijpentunnels. Naast en achter de bottelarij bevinden zich de magazijnen vol en leeg. In ditzelfde gebouwencomplex zijn ook mouterij, de afdeling preventief onderhoud en het kroonkurken- magazijn opgenomen. Achter de kantoorruimte aan de voorzijde van de brouwerij bevinden zich machinekamer, ketelhuis, werkplaats en algemeen magazijn. In een apart gebouw rechts van de ingang zijn ondergebracht de portiersloge, de kantine, de keuken, douches en kleed ruimten en de afdeling voor arts en ziekenbroeder. Achter op het terrein rechts bevinden zich achtereen volgens de transformatorruimte, de waterbehandeling en de opslagtanks voor de ketelbrandstof. De leidingen tussen moutmagazijn, kantine, waterbehandeling en brandstofopslag zijn ondergebracht in ondergrondse leidinggoten. In ketelhuis, machinekamer, kelder, brouw huis en bottelarij zijn bordessen aangebracht, van waaraf bezoekers een goed overzicht over deze afdelingen ge boden wordt. In de kantoorruimte zijn tevens opgenomen het laboratorium en de bar. Bij de bouw van de brou werij is rekening gehouden met eventuele latere uit breiding. Burgos, een stad van ongeveer honderdduizend inwoners ligt op 855 meter hoogte, aan de rivier de Arlanzon. De allerbelangrijkste bezienswaardigheid is wel zijn kathe draal, een bouwwerk van uitzonderlijke schoonheid en geweldige afmetingen. De licht pijlvormige torens, 84 meter hoog, zijn gebouwd door Jan van Keulen in de 15e eeuw. Aan de kerk zelf werd echter al begonnen onder Ferdinand III in 1221. De voltooiing vond plaats in de 16e eeuw. Vlakbij de kathedraal bevindt zich een merkwaardige poort, de Arco de Santa Maria, die ge bouwd is ter ere van Karei V. In de nissen staan beelden van onder andere Karei, El Cid en Ferdinand Gonzales, een vroegere graaf, die zijn residentie in Burgos had. Vanaf de Arco de Santa Maria langs de rivier loopt de Espolon, een soort boulevard, alleen toegankelijk voor wandelaars. Op deze promenade maakt de Burgalees bij voorkeur zijn avond- of weekendwandeling. Een bekend paleis in Burgos is de Casa del Cordon, waar het koord (cordon) van de orde van Sint Franciscus in steen aan de buitenkant is uitgevoerd. Isabella en Ferdinand hebben hier Columbus na zijn tweede reis naar de Nieuwe Wereld ontvangen. Bijzonder mooi is het drie kilometer westelijk van Burgos De kathedraal van Burgos. 3

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 5