J. HIRT a 0 Afscheid C. E. SUTTER Afscheid Na een diensttijd van bijna een halve eeuw nam de heer J. Hirt op 14 no vember afscheid van de Rotter damse brouwerij gemeenschap. In de raadskelder, waar vele belang stellenden uit aller lei geledingen van het bedrijf bijeen gekomen waren, werd onze schei dende medewerker toegesproken door de heer Kamps. Dat gebeurde wegens bijzondere banden, want de heer Hirt was destijds, zoals de heer Kamps zei, collega-bijrijder bij zijn groot vader geweest. Ook had de heer Hirt vijf jaar met sprekers oom gewerkt en samen met hem vele avonturen beleefd bij het vervoer van café inventarissen. Ruim 46 jaar heeft de heer Hirt bij Heineken gewerkt, nadat hij reeds in 1920 als seizoenwerker op het bedrijf zijn intrede had gedaan. De naam De heer Kamps overhandigde de heer Hirt een doos met hengel- attributen. Hirt is nauw met de Heineken brou werij in Rotterdam verbonden. Nog drie broers zijn daar werkzaam. Na veertig jaar in de vervoerssector te hebben gediend, werd de heer Hirt naar een administratieve afdeling overgeplaatst. De heer Kamps stond in het bijzonder even stil bij de op merkelijke wijze waarop de heer Hirt zich aan het voor hem geheel nieuwe werk en aan de volkomen andere omstandigheden heeft weten aan te passen. Spreker noemde hem dan ook een van de eersten, die hij als voorbeeld zou willen stellen van iemand, die zich tegen zijn zestigste jaar nog zo goed wist om te schakelen. Aan het slot van zijn toespraak bood de heer Kamps twee geschenken aan: een envelop namens alle collega's van kantoor en een doos met hengel- attributen als een persoonlijk cadeau van hen, die nauw met de heer Hirt hadden samengewerkt. De heer Van Leen, chef garage, vatte in enkele woorden de eerste periode uit de diensttijd van de heer Hirt samen. Hij noemde hem een van de legendarische chauffeurs, die als koet sier begonnen zijn en vervolgens alle ontwikkelingen in het transport heb ben meegemaakt. Er waren behoudens één geval (de invoering van de tacho meter) nooit moeilijkheden geweest. De heer Van Leen besloot met de beste wensen voor de heer Hirt en de zijnen. Tot slot sprak de heer Kamps een kort dankwoord namens de heer Hirt, die gaarne zijn erkentelijkheid wilde betuigen voor de prettige samenwer king, evenals zijn dankbaarheid voor de wijze waarop de omschakeling had plaatsgevonden en voor de mede werking die hij had ondervonden van allen, die daarbij betrokken waren geweest. Onder grote belangstelling nam de heer C. E. Sutter op 29 november na een bijna 48-jarig dienstver band afscheid in de raadskelder te Rotterdam. Alvorens met het offi ciële gedeelte te beginnen, sprak de heer Niemantsverdriet, de directe chef van de heer Sutter, de hoop uit, dat alles naar de .wens van onze scheidende collega zo onofficieel mogelijk zou verlopen. Vervolgens leidde hij de heer Kamphorst, chef administratie Nederland, als eerste spreker in. Deze belichtte in het kort de bijna achtenveertig jaar, die de heer Sutter op de brouwerij heeft doorgebracht. Hij kwam in dienst als remplagant; uit die tijd stamt zijn contact met de kas, waar hij de laatste jaren werk zaam was. Voor die kasperiode bracht hij echter nog enkele jaren door op de zogeheten bedrijfsboekhouding. Daarnaast nam hij nog actief deel aan het verenigingsleven van Heine ken als lid van de hengelclub. De. heer Kamphorst sprak over de heer Sutter als een betrouwbaar man, die de hem opgedragen werkzaamheden altijd trouw en goed vervuld had. Hij wenste hem nog vele prettige jaren, waarin hij naar hartelust kan tuinie ren en als kassier optreden voor zijn vrouw. De heer Kamphorst overhan digde de heer Sutter een envelop met inhoud. deze dag uitgekeken, want „partir c'est mourir un peu". De heer Nie mantsverdriet dankte de heer Sutter voor de prettige samenwerking en de fijne manier van optreden, niet alleen ten opzichte van zijn collega's, maar ook tegenover de „cliëntèle". En om dit alles te onderstrepen her haalde de heer Niemantsverdriet de opmerking van een van de dames van de kasafdeling: ,,Het ging lekker homogeen". Als afscheidscadeau over handigde de heer Niemantsverdriet namens de afdeling kas een foedraal voor zijn hengels. De heer Verkerk, voorzitter van de hengelvereniging, sprak als laatste de heer Sutter toe. Hij uitte zijn waar dering voor het vele werk dat de heer Sutter als bestuurslid ook hier voerde hij het beheer over de kas had verricht. Hij is een enthousiaste medewerker geweest en stond bekend als de grootste torrenvanger. Natuur lijk werden nog enkele aardige voor vallen uit de hengelsfeer opgehaald. De heer Verkerk bood hem tenslotte een hengelparaplu aan namens de vereniging. „Als je straks zit te vissen, laat dan de buien maar komen. Jij zit droog!" Namens de heer Sutter dankte de heer Niemantsverdriet voor de grote belangstelling, de vriendelijke, wel gemeende woorden, de cadeaus, de prettige werkkring die Heineken ge boden heeft en de fijne samenwerking met iedereen. De heer Niemantsverdriet, de tweede spreker, vond dat hij het zich best kon veroorloven de heer Sutter ook bij deze gelegenheid aan te spreken met „Waarde vriend Sutter". Was het in eerste instantie niet de liefde voor de brouwerij geweest, die de heer Sutter er toe gebracht had in dienst te treden bij Heineken, maar een vorstelijke salarisverhoging van 6,naar 6,50 (per maand!), het enthousiasme voor het brouwerijbe- drijf is in de loop der jaren sterk gegroeid. De. heer Sutter heeft dan ook met gemengde gevoelens naar Van de afdeling kas ontving de heer Sutter een foedraal voor zijn hengels. 24

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 26