4 de verschillende oefeningen voordoen In de wedstrijd moeten de spelers het zelf opknappen. De trainer kan niet veel meer doen dan langs de lijn toekijken en zo nu en dan aanwijzingen geven. Het eerste elftal van Beatrix '63, een van de twee clubs, die door Beekmans getraind worden. eniging R.K.J.V.V. (Vogelwijk) weer op, waarin hij, na tot zijn zeventiende in B.V.V. gevoetbald te hebben, ze ven jaar had gespeeld. Als hij de dertig gepasseerd is, be gint ongemerkt de periode van het oefenmeesterschap. ,,Het is eigen lijk vanzelf gegaan", zegt hij. „Er was bij de jeugd van R.K.J.V.V. geen lei ding en toen ben ik de A-junioren gaan trainen". Om het helemaal goed te (kunnen) doen volgt Beekmans de trainingscursus voor het D-diploma. „Vlot gehaald", zegt hij zonder op hef, „en toen meteen doorgegaan voor het C-diploma." Als hij daarna verschillende clubs gedurende korte tijd getraind heeft, komt aan het be gin van seizoen 1967/68 het bestuur van Beatrix '63 (le klas, afdeling Brabant) hem vragen de training van deze vereniging op zich te nemen. Na rijp beraad zes weken zegt Beekmans „Ja". Hij heeft er nog geen moment spijt van gehad. Beatrix is in de competitie redelijk goed gestart. Uit de eerste vijf wed strijden werden acht punten gehaald, met een doelgemiddelde van 51. Sinds de oprichting in 1963 is Beatrix thuis nog ongeslagen. In juli van dit jaar gaat Beekmans zijn tweede club trainen: R.K.J.V.V. (4e klas, K.N.V.B., zondag). „De training", legt onze oefenmeester desgevraagd uit, is er voornamelijk op gericht de conditie en de balbe handeling te verbeteren. Voor zover mogelijk geef ik daarbij nog een klei ne dosis taktiek. Het doel is de kna pen straks plezierig te laten voetbal len; zij zijn nog de rasechte amateurs. Niettemin wordt er op de training hard aan getrokken. Zo hard, dat spelers, afkomstig uit het betaalde voetbal, er soms nauwelijks van terug hebben." Beide verenigingen trainen op het veld van R.K.J.V.V., dat met een lichtin stallatie is uitgerust. Het voetballeven van Beekmans is nu aardig vol geworden. Op dinsdag avond traint hij het eerste en tweede elftal van R.K.J.V.V., donderdags Op de training wordt er hard aan getrokken. Beekmans gaat voorop.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 15