In dienst van de voetbalsport A. van Sluis P. D. Waagmeester J. Th. G. Beekmans Ver over de vierhonderdduizend va derlandse voetballers, ondergebracht in zo'n kleine zevenentwintigduizend elftallen, ziedaar het machtige leger van Koning Voetbal, dat elk speelbaar weekeinde de groene velden bevolkt. Om hen te kunnen laten voetballen zijn duizenden scheidsrechters, trai ners, coaches, leiders, verzorgers en bestuursleden voortdurend in de weer. Van deze groep stellen we er drie aan u voor, een trainer en twee scheidsrechters. Drie mannen, die - onopvallend maar niettemin heel nuttig hun krachten in dienst ge steld hebben van wat gewoonlijk „het lagere voetbal" genoemd wordt: De afdelingen en klassen waarin de jonge, de niet meer zo jonge en de oudere knapen nog zuiver voor hun plezier achter de bal aanhollen. Onze eerste man is de oefenmeester (voetballen begint nu eenmaal bij de training), de heer J. Th. G. Beek mans, 37 jaar, in het dagelijks leven werkzaam in de legkelder van onze Bossche brouwerij. Als trainer heeft hij een zeer degelijke achtergrond. Niet alleen was hij bijna dertig jaar actief voetballer, hij is bovendien zij het korte tijd scheidsrechter ge weest. Kort vóór hij in militaire dienst ging had hij daarvoor een cursus ge volgd. In dienst is het voor Beek mans alles sport geweest wat de klok sloeg. Op de bekende school in Hoog halen kreeg hij een opleiding van een half jaar. Als sportinstructeur heeft hij de rest van zijn diensttijd onder richt gegeven in verschillende takken van sport. Toen Beekmans in 1953 weer het burgerpak aantrok, is hij nog enige tijd als scheidsrechter actief geweest. Het laten voetballen beviel hem ech ter nog niet, hij speelde nog graag zelf en zocht daarom zijn oude ver- Beekmans: conditie en balbehandeling verbeteren 12

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 14