Nieuw! Een prachtig boek van Heineken voor de voetballiefhebbers Heineken brengt Logboek van de sport uit SLOOPNIEUWS Medio september is, als eerste van een serie nieuwe sportboeken, het Heineken Logboek van de sport. Voetbal 68/69, verschenen. Bijna honderd pagina's dik, in een stevige, fraai geïllustreerde omslag met metalen ringband, is dit eerste logboek voor wat het redactionele gedeelte betreft verzorgd door drie bekende sport journalisten, Jan Cottaar, ir. A. van Emmenes en Herman Kuiphof. De boeiende teksten zijn verlucht met tekeningen en schitterende foto's, ook in kleur. Een greep uit de inhoud: Hollen achter de bal, programma van de com petitie '68/'69 voor eredivisie, eerste en tweede divisie en amateurs, twistpunten bij de spelregels, transfers, de Nederlandse voetbalbeker. Het Nederlandse elftal (mèt programma), de droom van George Kessler, de Europese voetbalbekers, scheidsrechters, de voetbaltoto met een lijst van topscorers, buitenlandse spelers in Ne derland, eindstanden over de afgelopen jaren en nog veel meer. Men kan ook de uitslagen zelf bijhouden in de voorge drukte tabellen en zodoende van week tot week de standen in het semi-profvoetbal, zowel als van andere clubs bijhouden. Achterin is een gedeelte van 36 bladzijden, bestemd voor het eigen sportalbum van de bezitter van het logboek, die daarin knipsels (foto's, artikelen, standen) en aan tekeningen kan aanbrengen. Dit sportboek èn de logboeken, die in de komende jaren gaan verschijnen, zullen uitgaven zijn van onze speciaal daarvoor in het leven geroepen Heineken Sportbiblio theek te Amsterdam (Postbus 9175). Iedereen kan zon der deel te nemen aan een zegel- of spaaractie in het bezit komen van de logboeken, die tegen kostprijs 4,95) ter beschikking worden gesteld. Ook voor het Heineken personeel bestaat de mogelijk heid zich desgewenst dit fraaie sportboek aan te schaf fen. Over de wijze van bestellen, de verzending en dergelijke zullen binnenkort nadere mededelingen volgen. Op de achterpagina van het juninummer plaatsten wij een foto van de bouw (in 1925) van de kolentip in Rotterdam, die nu, in het kader van de reconstructie, wordt afgebroken. U ziet deze foto in klein formaat. links. Medio augustus werd een opname (rechts) ge maakt van de sloop van het gevaarte. Het bovenste gedeelte van het dak is reeds afgebroken en na het verschijnen van dit nummer zal het niet zo heel lang meer duren of de kolentip is geheel verdwenen. Het zelfde geldt voor de mouterij, waarvan eind augustus nog slechts enkele restanten overeind stonden. 5

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 7