MEDEDELING RAAD VAN BESTUUR De raden van bestuur van Amstel Brouwerij N.V. en van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. hebben sedert enige tijd onderzocht in hoeverre de in vele sectoren van het bedrijfsleven plaatsvindende schaalvergroting ook voor hun ondernemingen wenselijk en mogelijk zou zijn. Zij hebben hierbij vooral de ontwikkeling in de E.E.G., doch ook elders in de wereld, in aanmerking genomen en zijn tot de conclusie gekomen dat een nauwe samenwerking tussen hun bedrijven waardoor een der grootste brouwerijondernemin gen in de E.E.G. zou ontstaan tot een verdere versteviging van de positie van ieder der vennootschappen zal leiden en ook overigens grote voordelen zal bieden. legenheid te stellen hun belang in deze onderneming in te wisselen in een belang in Heineken. Zij zien de toekomstige opzet van de gecombineerde ondernemingen zodanig, dat beide op de huidige basis worden voortgezet; met handhaving van de afzonderlijke produkten en merken. Mr. E. J. Egberts en ir. R. van Marwijk Kooy, thans leden van de raad van bestuur van Amstel Brouwerij N.V., zullen worden voorgedragen tot lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. De commissarissen van Amstel Brouwerij N.V. zullen worden voorgedragen tot commissaris van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. De raden van bestuur van Amstel Brouwerij N.V. en van Hei neken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. zijn ervan overtuigd dat de voorgenomen wijze van samenwerking niet zal leiden tot een vermindering van de werkgelegenheid in beide onder nemingen, doch verwachten integendeel dat de versterking van de positie, welke het gevolg zal zijn van deze samenwerking, een verdere groei en uitbreiding van de beide ondernemingen tot resultaat zal hebben. De ondernemingsraden van de twee vennootschappen zijn omtrent de besloten samenwerking ingelicht, alsmede de be sturen van de betrokken vakbonden. Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat deze fusie een evident nationaal belang is. De voorgenomen transactie zal pas zijn voltooid, nadat in een op 27 september a.s. te houden buitengewone algemene ver gadering van aandeelhouders van Heineken's Bierbrouwerij Maatschapppij N.V. de goedkeuring zal zijn verkregen. Zij hebben daarom besloten aan hun respectieve vergade ringen van aandeelhouders voor te stellen tot samensmelting van beide ondernemingen over te gaan, alsmede om de aan deelhouders van Amstel Brou werij N.V. en de houders van certificaten van aandelen Am stel Brouwerij N.V. in de ge- 1

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 3