fcUtspzaatie beblojadadoja! WIJ ZEGGEN M ZO: Jeugdrubriek onder redactie van rudie van eekert, hans jonkers, madeleen van eek, ad sinkeldam, greet de klerk, els küper, margöt vloemans, cor lange, irène verheyen, emmy bangma. „Wel duur allemaal tegenwoordig", zei de man naast me op de kruk. We zaten in 'n kroegje. Zo'n gezellig ding waar je zomaar wat praat. Niet het quasi-intel- lectuele gedoe waar de quasi-geciviliseerde bar zich aan te buiten gaat. Niet de café-bar volgestouwd met curiosa-antiek. Doodgewoon 'n buurtkroegje waar je wat kunt biljarten, bijkomen van alweer een dag, lekker niks doen, je pilsje drinkt met 'n Nederlandse ouwe er naast. „Ach zolang dat nog maar smaakt", zei ik wijzend op z'n glas. „Ja, maar het wordt winter, de kachel doet het niet best meer en m'n vrouw is ook niet goed ter been. En oliekachels zijn dure dinge. Drie moeten er komen. Gelukkig wonen we niet zo groot, dus het worden niet zulke grote." Daar keek ik van op. ledereen klaagt steen en been omdat ze ruimte te kort komen en hier naast me Gek verdeeld in de wereld. „Ja", zei ik, „dat zal aardig wat centjes kosten." Hoe krijgt die man het in zijn hoofd, dacht ik, op zo'n mooie zomerse dag over kachels te praten. „Zei mijn vrouw ook", zei de man, „daarom ga ik m'n postzegelverzameling verkopen. Twintig jaar heb ik gespaard en nu gaan ze weg, allemaal voor drie kachels, 'n Stuk van mezelf. Maar m'n vrouw kan ik ook niet missen." Hemel, het leek wel kruis of munt. „Spaart u postzegels?", vroeg de man aan mij. Ik moest hem teleurstellen. Maar omdat ik wat wilde doen voor die man, z'n kachels, en z'n vrouw, liet ik hem de postzegel zien op een brief die ik die dag uit de Ivoorkust gekregen had. „Die mag u wel hebben." „Mmm, mooi ding, aardig, bedankt. Twee pilsjes voor de jongelui! Nou, ik ga weer eens naar huis. Goeien- avond." Ik keek eens van m'n vriend naar de ober. Ook de andere bezoekers was het niet ontgaan. „Kop op meid", zei er een, „hoeft z'n vrouw geen kolen meer te sjouwen." En dan te bedenken dat ik daar ook zo'n hekel aan heb. Margöt 22

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 24