MET DE BOSSCHE FANFARE GAAT HET EXCELSIOR! Gaarne voldoe ik aan het verzoek van de redactie iets te vertellen over de stand van zaken betreffende het Heineken Fanfarekorps en de plan nen voor de toekomst. Allereerst natuurlijk het belangrijkste feit. Dat was het promoveren van de 4e naar de 3e afdeling in de concert wedstrijd op 6 november in de grote zaal van de Stadsschouwburg te Til burg, waar de jury, bestaande uit de heren Gijsbert Nieuwland, Piet Stal- meijer en Piet van Mever, de pres tatie van ons korps beloonde met een eerste prijs, waardoor promotie naar de 3e afdeling een feit werd. Op 25 november was daar ons jaar concert, ditmaal in samenwerking met het in de hoogste afdeling van de Christelijke Federatie uitkomende Flarmonieorkest uit Honselersdijk, waardoor deze middag naar een mu zikaal hoogtepunt groeide. Op Eerste Kerstdag hebben de leden van ons korps medewerking verleend aan de Kerstdienst in de St. Lucas- kerk, waar kerstliederen ten gehore werden gebracht in combinatie met samenzang. Enige dagen na deze wel zeer geslaagde uitvoering is deze warm klinkende kerk ten gevolge van bepaalde weersinvloeden in com binatie met het gebruik van verkeerde bouwmaterialen, volledig door instor ting verwoest, zodat het wel zeer lang kan duren voordat wij nogmaals in de gelegenheid gesteld kunnen worden onze klank in een dergelijk gebouw te beproeven. Op zaterdag 9 maart was het korps aanwezig in de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch om het aldaar te houden Concours Pïippique muzikaal te omlijsten, waarin we mogen we wel zeggen zonder meer geslaagd zijn. Als blijk van waardering heeft ons korps van het organiserende comité nadien een tweetal fraaie muziekstukken aange boden gekregen, die we momenteel aan het instuderen zijn. Medewerking aan de Carnavalsoptocht en de Re veille op Koninginnedag moesten in verband met bedrijfstechnische om standigheden achterwege blijven, het geen natuurlijk jammer is, maar waarvoor men wel begrip kan op brengen. Drumband eri Fanfare zijn op zaterdag 25 mei naar Loosdrecht getrokken om daar deel te nemen aan een Nationaal Concours, geor ganiseerd door de Fanfare 'Nieuw Leven' aldaar. De Drumband be haalde een eerste prijs in de mars wedstrijd, de Fanfare een eerste prijs in de concertwedstrijd. Na afloop, na natuurlijk eerst nog een aantal van onze concurrenten beluisterd te heb ben, ging het gehele gezelschap naar Plilversum, waar in de Karseboom de inwendige mens verzorgd werd. Op zaterdag 8 juni troffen we ons korps aan in de grote zaal van het Kurhaus te Scheveningen, waar Vre- destein voor de tweede maal een Fes tival voor bedrijfsmuziekgezelschap- pen had georganiseerd. Prijzen waren er niet te behalen, maar wel een kri tisch verslag van een jury, die echt wel van toeten en blazen wist. De jury van deze dag bestond uit de heren Gijsbert Nieuwland, Anne Pos thumus, kapitein-directeur van de Koninklijke Militaire Kapel, en Jos Moerenhout, erekapelmeester van het Belgische leger. De kritiek van deze jury was goed tot zeer goed. Ffieruit hebben onze dirigent Karei van Dijck en onze le den de wetenschap opgedaan op de goede weg te zijn. We hebben bij de De Heineken Fanfare in de grote zaal van het Kurhaus in Scheveningen. Het korps nam daar deel aan het Vredestein Festival voor bedrijfs- muziekgezelschappen en kreeg een uitstekende beoordeling.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 18