Versieren op z'n Amerikaans Er werd gewogen, gekeurd, geschat, goed bevonden of afgekeurd. Vlug even tellen: 6 meisjes, en ja hoor de lift vloog naar boven met 13 mensen (een den kertje). De „boys" die deze kans voorbij hadden laten gaan, bleven rustig zitten wachten op een volgende lading girls". Andere minder slimme jongens, denkend dat ze slim waren, stonden boven bij de lift of bij de garderobe te wachten. Tot hun grote verdriet moesten ze echter constateren, dat de dames al een escor te hadden. Ze zochten troost bij een pilsje en dat deed wonderen. Het gaf hun de moed om de volgende gelegen heid wat brutaler en met meer lef aan te grijpen. Was het tenslotte toch gelukt, dan wa ren ze niet meer weg te slaan en wier pen iedere andere officier of cadet, die het waagde naar „hun meisje" te kijken, een vernietigende blik toe. Uit de stem ming bleek dat bijna iedereen (vooral de meisjes) zich kostelijk amuseerden. Madeleen De plaats van Marie- Anne Slinger, die on langs Heineken (Amster dam) en dus ook de jeugdredactie heeft ver laten, is inmiddels in genomen door een nieuwe medewerkster. Hartelijk welkom, Made- leen! Madeleen van Eek, geboren in Alkmaar, 21 jaar, werkzaam als secretaresse op de afdeling public relations te Amsterdam. Sporten: hockeyen en zeilen. Kijkt graag naar autoraces (zou het graag zelf doen). Leest graag, gaat vaak naar de film, feest graag. Wanneer er op een feest 200 jongens en 105 meisjes zijn, ontstaat er grote concurrentie tussen de jongens onder ling. Dat bleek duidelijk op 4 augustus jl. toen Heineken aan 200 officieren en cadetten van het Amerikaanse oplei dingsschip voor de koopvaardij, Empire In tegenstelling tot vorige keer had een stel meisjes de moed niet kunnen op brengen toch te komen en bleef weg. De slimme jongens zouden het die avond dus het verst brengen. Ze hadden zich allemaal netjes opgesteld in kantine en Koelschip, wachtend op de dingen die jeugdrubriek onder redactie van: jan van dungen, rudie van eekert, hans jonkers, madeleen van eek, peter steenbekkers, greet de klerk, ad sinkeldam, els küper, dick van yperen, jos berlo, aart koopmans, cor lange Velen hadden het goed getroffen State IV, een dansavond aanbood ter gelegenheid van hun bezoek aan Am sterdam. De jongens van dit schip variëren in leeftijd van 20 tot 25 jaar en blijven 4 jaar in opleiding. Tijdens deze periode bezoeken ze veel landen en een bezoek aan Amsterdam gaat altijd gepaard met een dansavond in de brouwerij. Om het iedereen naar de zin te maken valt dan niet mee. Het biertje is er wel, het mu ziekje is er ook wel, maar ja er ont breekt nog iets. Er was echter aan alles gedacht, dus ook aan vrouwelijk schoon. zouden komen. Daar de meisjes nog al lang wegbleven, maakten de jongens zich zorgen over het feit of ze wel aan hun trekken zouden komen. Ze stapten in de lift, lieten zich naar beneden val len en namen plaats op de leren banken en in de luie stoelen van de nieuwe ontvangsthal. Als er een paar meisjes binnenkwamen hoorde je ze denken: „is ze niet te groot voor mij, zou ze wel aardig zijn, zou ze me wel begrijpen, enz. enz." anderen minder. 21

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 23