Uiteraard was Heineken ook dit jaar weer op de Vier daagse vertegenwoordigd. Zelfs met een groter aantal deelnemers dan ooit tevoren, namelijk met negentien leden, die over de verschillende afstanden als volgt ver deeld waren: één stoere Bosschenaar op de 50 kilometer, zeven Rotterdammers en vijf Bosschenaren op de 40 kilometer en zes Rotterdammers op de 30 kilometer. De Rotterdamse deelnemers waren 's maandags met de trein van 11 uur vertrokken, zodat ze een paar minuten later dan de Bosschenaren in Nijmegen aankwamen, waarna we gezamenlijk naar het hotel wandelden. Nadat we de kamers bekeken hadden gingen we naar de start bureaus om de verschillende formaliteiten te vervullen. De 40 kilometer De eerste dag vertrokken we om kwart over zes van de Wedren. Via Lent en Bommel, waar de mobiele ver zorger van de Bossche Vierdaagse ons tegemoet kwam om onze dorst te lessen, wandelden we naar Eist voor de eerste grote rust. Nadat de voeten en de magen verzorgd waren gingen we via Valburg naar Oosterhout. waar de tweede grote rust gehouden werd. Over de Waaldijk en Waalbrug bereik ten we om drie uur de eindstreep; van verschillende kanten werden de blaren al aangekondigd. Fris en monter togen we de tweede dag weer naar de startplaats, vanwaar we op weg gingen naar Wijchen. Het weer was prima. In Ewijk dronken we een kop koffie en na de voetverzorging restte ons, over een vrij moeilijk parcours, nog anderhalf uur tot de eerste rust plaats in Wijchen. Toen naar Heesch voor de tweede rust, waarna we door de buitenwijken van Nijmegen op de finish afstevenden en om drie uur onze startkaart inleverden. Op de derde dag werd de beruchte bergetappe gelopen. Via Hatert wandelden we naar Heumen om daar de eerste rust te houden, waarbij twee leden van de ploeg terugvielen en we besloten individueel verder te gaan. Onder de brandende zon was het erg heet op de Zeven- heuvelenweg en verscheidene malen werden we door enthousiaste toeschouwers nat gespoten. Op de laatste rustplaats, even na Groesbeek was de groep weer vol tallig en zo trokken we zonder uitvallers Nijmegen-Oost binnen en kwamen om vijf uur op de Wedren aan. De vierde en laatste marsdag, de „Dag van Cuijk", voerde ons eerst naar Grave voor de eerste rust en toen via Gassel en Beers naar Cuijk, waar de Genietroepen hun De 30 km-groep 's morgens in alle vroegte op weg van het hotel naar het startbureau. Binnenkomst in Wijchen van de 40 km-groep. Enkele „veertigers" tijdens de rust in Wijchen.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 16