NEK AAN NEK OP DE STEP TOTO IS LOTERIJ DE SP0RTT0T0 Adres:«j n n S6rl92 H. VAN SLINGERLAND (bijna 40 mille): X X Twee zwaarwichtige Zwaagwesteinders hebben zaterdag 9 oktober jl. hun vrienden duidelijk gemaakt, dat zij geen „kleine jongens" zijn. De weddenschap: per auto ped de afstand Zwaagwesteinde-Leeuwarden 20 kilo meter af te leggen, hebben zij overtuigend gewonnen. Chauffeur E. de Vries (230 pond, rechts) werd zaterdag 28 jaar. Van zijn vrienden kreeg hij een autoped cadeau, met de mededeling: „Je moet er op naar Leeuwarden". Bier De 27-jarige ijzervlechter Jan van Leijen (185 pond) kreeg, hoewel niet jarig, ook een autoped met dezelfde uitdaging. Als ze het zouden halen hadden ze 20 kisten bier gewonnen. Ze hebben het gehaald. Jan won de race met een wiel- lengte en een seconde verschil. Zijn tijd was 2 uur 10 minuten en 42 seconden. Ondanks zijn nederlaag werd de jarige Evert aan de finish hartstochtelijk toegejuicht door de duizenden die de race per fiets, brommer en auto hadden gevolgd. De belangstelling was zelfs zo groot, dat het verkeer op de rijksweg Leeuwarden-Gro- ningen er door in de knoop raakte. Kippen Er kwam even spanning in de strijd toen ter hoogte van Veenwoudsterwal twee kippen als premie werden uit geloofd. Evert won het pluimvee. Verder was er na acht kilometer weinig tekening in de strijd. Om beurten liep een van de steppers een eindje uit. Een stijging in de weg vergde echter het uiterste van de krachten van de jarige. Jan maakte hiervan gebruik voor een felle demarrage. Dank zij groot enthou siasme wist Evert echter weer snel bij te komen. In de laatste kilometer, toen het verkeer in Leeuwarden totaal was ontwricht, trapte het tweetal er nog een felle eindsprint uit. Jan won ten slotte. Behalve de twintig kisten bier, die zij samen deelden, won hij ook nog een transistorradio. (Uit „De Telegraaf" van 11 oktober jl.) Zondag 5 september is voor de heer H. van Slingerland van de Rotterdamse brouwerij een in meer dan één opzicht gedenkwaardige dag geworden. Op de veertiende verjaardag van zijn huwelijk werd hij namelijk deelhebber in een meer dan f 230.000,bevattende prijzenpot van de voetbaltoto. Samen met nog vier anderen, zo zou enkele dagen later blijken, won hij de tweede prijs, die, omdat zich geen deelnemer met dertien punten had gemeld, verhoogd was met tweederde van de eerste prijs. Maar dat wist hij allemaal nog niet toen hij die zon dagavond om tien uur zijn nacht wacht in het ketelhuis begon. We kunnen ons voorstellen, dat het geen rustige wacht voor hem is geweest en ook, welke gedachten die nacht door zijn hoofd gespeeld zullen hebben. Toen de opwinding gezakt was en enkele dagen later bekend werd, dat zijn deel uit de prijzenpot, na aftrek van belasting, een kleine veertigdui zend gulden bedroeg, bleek dat de heer Van Slingerland een nuchter man is. Gevraagd naar zijn plannen vertelde hij dat zijn moeder en zijn schoonmoeder „er wel iets van zou den merken," maar dat hij voor de rest het geld beschouwde als een kapitaaltje, waarvan hij echt nog vele jaartjes plezier hoopt te hebben. De zevende wedstrijd leverde als uit slag een overwinning voor de thuis club op en als de heer Van Slinger land daar per ongeluk een eentje had ingevuld, dan Maar, zo zegt hij, met zijn deel is hij nu ook best tevreden. Een leuke bijzonderheid is dat de heer Van Slingerland zijn prijs won op een van de vier rijtjes, die hij nu reeds drie jaar lang steeds in het zelfde patroon invult. Het totoformu lier kost hem zodoende geen hoofd brekens: elke week pakte hij zijn oude formulier en schreef de vier rijtjes gewoon over. „In totaal speelde ik met zes rijtjes mee, want ik vulde er voor mijn vrouw ook steeds twee in," vertelde hij ons. „Maar zij be taalde nooit," voegde hij daar lachend aan toe. De vier rijtjes, waarvan een hem geluk bracht, had hij vóór de competitie begon, opgesteld door zo maar wat eentjes, tweetjes en drie tjes onder elkaar te zetten. Al heeft de heer Van Slingerland nu vele malen een „eigen geldje" uit zijn voetballoterij ontvangen, hij denkt er niet over met „poolen" op te houden. Voortaan vult hij alle acht rijtjes in, de laatste vier ook volgens een van tevoren opgesteld, nieuw patroon. Voor het geval u nieuwsgierig bent naar zijn winnende rijtje, hier is het. 4 en 5-9-'ó5 2 kolommen f 0 60 1 2 1 2 3 1 2 3 Ajax-P.S.V. 1 X x'i:':' Elinkwijk-Telstar 2 Feijenrd-Go-Ahead 3 X >x FC Twente-Heracles 4 X >x Willem ll-Sparta 5 X G.V.A.V.-D.W.S. 6 X A.D.O.-Fortuna '54 7 X M.V.V.-D.O.S. 8 xl Blauwwit-Ho II. Sport -JH Volendam-Cambuur 10 X Xerxes-N.A.C. 11 X Velox-V.V.V. 12 X Vt' R.B.C.-D.H.C. 13 X ;X Alkmaar-Volewijck. 73 14 \v Eindhoven-N.E.C. M 15 Naam: /Q Woonplaats: H. Vereniging Code nr. Geb.dat. 29

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 31