Demonstraties „Auto te water" voor al ons rijdend personeel Op initiatief van en georganiseerd door onze re dacteur zullen op de zaterdagen 19, 26 mei en 2 juni a.s. in respectievelijk Rotterdam, Amsterdam en Den Bosch demonstraties worden gegeven, spe ciaal bestemd voor het rijdend personeel van onze drie brouwerijen. Gedemonstreerd zal worden met de zg. autocabine van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen (K.N.B.R.D.) met als doel de toeschouwers te instrueren wat men moet doen, indien men onverhoopt met zijn voer tuig te water raakt. De demonstraties zullen wor den uitgevoerd door leden van de Rotterdamse Reddingsbrigade, in samenwerking met de brigades van Amsterdam en Den Bosch. Allen, die behoren tot het rijdend personeel van Heineken, zullen persoonlijk een uitnodiging ont vangen. Daarnaast is ieder, die een auto bestuurt en belangstelling heeft voor deze instructieve de monstraties, van harte welkom! De zg. autocabine van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingendie bij de komende demonstraties zal wor den gebruikt. (Shell-foto). Het aanvangsuur zal zijn voor Rotterdam op 19 mei half tien en voor Amsterdam op 26 mei en Den Bosch op 2 juni tien uur. Komt allen, het kan voor u van (levens)belang zijn! Sommige moeilijke en ingewikkelde trucs vereisen een jarenlange oefening om ze ten slotte tot in de perfectie te kunnen uitvoeren. Overigens is er ook in de wereld van het goochelen niets nieuws onder de zon, al kunnen sommige „magicians" op congressen en dergelijke hun collega's nog wel eens verbaasd doen staan door het vertonen van een nog niet eerder aan schouwde truc. Ook de heer Spek is eens opgetreden voor zo'n congres, het Wereldcongres, dat in 1955 in Amsterdam werd gehouden. Daar kwam hij uit in de afdeling uitvin dingen en bracht hij een nummer, dat gebaseerd was op een bestaande truc, maar zodanig geperfectioneerd, dat van een geheel nieuwe toer kon wor den gesproken. Verder is „Enrico" vele malen opge treden in ziekenhuizen, voor bejaar den, in kindervoorstellingen, op sche pen („Rijndam" en „Maasdam") en dergelijke. Ook is hij enkele malen met zijn goochelkoffertje over de grenzen geweest, naar Engeland en Duitsland, samen met zijn vrouw. En hier komen we aan een belangrijk punt, dat we niet mogen vergeten te vermelden. Want zoals bij zoveel andere hobbies speelt de vrouw des huizes ook hier een belangrijke rol. Mevrouw Spek is wat de hobby van haar man betreft volkomen „in" en met veel plezier fungeert zij nu eens als „slachtoffer" en dan weer als kritisch toeschouwster. De heer Spek vindt de meeste be vrediging in die vorm van goochelen, waarbij het niet voor honderd pro cent zeker is dat het lukt. „Het is leuk", zegt hij, „als je voor je lief hebberij goochelt en je laat bij het Links: De heer Spek met enkele van zijn goochelattributen. Rechts: Een van de oudste trucs, de bekers en de balletjes, die spoorloos uit de bekers ver dwijnen of even mysterieus daarin weer terug komen. vertonen van een nummer een zeker risico meespelen. Beroepsmensen kun nen zich dat niet veroorloven, wij amateurs wel." Enricoheeft heel wat „leerlingen" gehad en hij is bevriend met ver scheidene bekende goochelaars. Elke week heeft hij ook een eigen, klein, Heineken-publiek. Iedere vrijdagmid dag na kantoortijd vertoont hij in het T.B.B.-kantoor enkele van zijn nieuwenummers. En dat hij daarbij nog wel eens een weddenschapje wint, laat zich licht begrijpen. 5

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 7