Een hei(tje) voor een karwei(tje) Tentoonstelling individuele zelfbescherming Rotterdam het lam bij van laar uit- i Om uur it te n en foto kade :ech- n de nnen 'gen- ïieu- r-ten atie- issen ;elijk Op 12 maart 1962 vond in de kantine in Den Bosch een bijeenkomst plaats met de drie op de brouwerij aanwezige heiploegen. Deze heiploegen waren werkzaam bij respec tievelijk de 4e uitbreiding legkelder, de 2e uitbreiding machinekamer en de le uitbreiding waterstation. Op de bijeenkomst hield de bedrijfsleider, ir. J. M. van Rossem, een toespraak, waarin hij memoreerde dat wij tot 1955 moeten teruggaan om in de korte historie van onze brouwerij in Den Bosch een zo grote intensiteit aan te treffen op het gebied van heiwerk. Aan het eind van de bijeenkomst ontvingen de heiers de gebruikelijke envelop met inhoud. Op de foto ziet u het hele gezelschap met op de achterste rij, staande, 2e van links de aannemer H. van de Bouw- huysen, 3e van links onze bedrijfsleider ir. J. M. van Rossem, 6e van links de heer W. van Leeuwen, boor meester van De Waal's Industrie N.V., 7e van links de heer Tromp, onze hoofdopzichter; zittend, achterste rij le van links de heer J. Manschot, eerste heier en zittend, voorste rij 2e van links de heer C. Manschot, eerste heier, beiden van de firma P. Manschot. Enige tijd geleden is vanwege het ministerie van binnenlandse zaken een door de Stichting Bevordering Bescherming Bevol king uitgegeven brochure verspreid, getiteld „Individuele zelfbescherming". Ter toelichting van de in deze brochure beschreven aard en omvang van de gevaren, waaraan men in het geval van een eventuele oorlog blootgesteld kan worden en de maatregelen, die men hiertegen kan nemen, was op de brouwerij te Rotter dam vorige maand gedurende drie dagen, van 9 tot en met 11 april, in de vergaderzaal tegenover de raadskelder een kleine tentoonstelling ingericht. In deze betrekkelijk kleine ruimte was een grote verscheidenheid van voorlichtings- en ander materiaal opgesteld, terwijl verder enkele deskundigen van de organisatie Bescherming Bevolking, alsmede het hoofd van de eigen dienst Bedrijfszelfbescherming, de heer J. van Roon, aanwezig waren om alle gewenste inlichtingen te ver strekken. Een groot aantal personeelsleden van onze Rotterdamse vesti ging heeft van deze gelegenheid om zich nader inzicht in deze materie te verschaffen gebruik gemaakt. Rechts: Een overzicht van een gedeelte van de tentoonstelling. Onder: Met belangstelling wordt naar de uit leg van de B.B.-functionaris geluisterd. 3

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 5