Ketelhuiste Rotterdam kreeg nieuwe schoorsteen Deze foto, die onlangs vanaf het ligkeldergebouw in Amsterdam werd gemaakt, geeft een bij zonder aardig overzicht van de werkzaamheden, die daar op het ogenblik worden uit gevoerd. Rechts op de foto ziet u het heien van de eerste tientallen palen ten behoeve van de bouw van de nieuwe bottelarij. Aan de andere kant is men druk bezig met het slopen van het oudste gedeelte van de brouwerij, dat wil zeggen de voormalige boenplaats (waar de sleepgraver staat) en de daaronder gelegen ligkelders voor de houten 70 hl vaten. Op de achtergrond, in het midden, bevindt zich de nieuwe boenplaats, over de inrich ting waarvan wij u een volgende keer een en ander zullen vertellen. Enkele weken geleden is op onze Rotterdamse brouwerij een bijzonder spectaculair karwei-op-hoogte uitgevoerd, waarbij de stalen schoorsteen van het ketelhuis door een gloednieuwe opvolger werd vervangen. Er is in twee etappes gewerkt. In de nacht van 6 op 7 april jl. werd de nieuwe pijp, 17)4 meter lang en 6 ton zwaar, met behulp van hijsinstal laties naar buiten en vervolgens omhoog op het dak van het kolen bunkergebouw gebracht. Het op zijn plaats brengen van de schoorsteen gebeurde enkele dagen later, op woensdag 11 april jl. Het eerste gedeelte van het karwei vond plaats in het holst van de nacht, dit in verband met het feit, dat de openbare verlichting en de bovenleiding van de tram tijdelijk verwijderd moesten worden om het gevaarte ongehinderd omhoog te kunnen brengen. Als aardige bijzon derheid valt hierbij nog het volgende te vermelden. De verzekering eiste, dat de omwonenden schriftelijk op de hoogte zouden worden ge steld van datum en tijdstip van dit karwei. Vanzelfsprekend is dit dan ook gebeurd. Voor dit nachtelijke karwei is van de gemeente-instanties een zeer vlotte medewerking ontvangen. Om Éi technische redenen kon namelijk die vrijdag pas om één uur 's middags besloten worden om het werk 's nachts uit te voeren. Desalniettemin zijn alle benodigde vergunningen en tv

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 4