DEN BOSCH Wandeltocht in de omgeving van Rotterdam-Zuidwijk bureau af. Zo vlug mogelijk zocht een ieder de warme haardstede op om weer wat op verhaal te komen! Hierbij treft u nog een foto aan, welke onderweg van onze groep werd genomen. Deze tocht was onze eerste tocht „buiten drf deur" georganiseerd door de W.S.V. „Aldebaran" te Rotterdam op zaterdag 7 april jl., ter gelegenheid van het eerste lustrum van genoemde vereniging. Er hadden 15 deelnemers van onze wandelclub ingeschreven, maar we startten met 14 wandelaars plus verzorger. Door ons bestuur wa ren niet-leden in de gelegenheid ge steld om onze groep naar Rotterdam te vergezellen. Hiervan werd door 10 personen gebruik gemaakt. Het bestuur had voor deze tocht een bus gehuurd, daar dit voordeliger uit kwam. Bovendien was er het voordeel dat onze groep bij de startplaats werd afgezet. Om ongeveer half 12 vertrok het gehele gezelschap uit Den Bosch en na een vlotte reis waren we om streeks één uur op de plaats van bestemming. Door de bereidwilligheid van mevrouw Van der Bogt-Delfos van het verkoopsecretariaat te Rot terdam was onze groep zo gelukkig de beschikking te krijgen over een fiets voor de verzorger van de groep, zodat alle bagage op gemakkelijke wijze kon worden meegevoerd. Het was kwart over twee toen wij van start gingen. De af te leggen afstand bedroeg 25 km en het parcours voerde ons eerst door Zuidwijk en ging daarna in de richting Smitshoek, ge meente Barendrecht. Er stond een flinke storm, met af en toe van een orkaanachtige allure. Re gen van betekenis bleef ons gelukkig bespaard. Nadat we 18 km hadden gelopen waren we in Barendrecht en was het tijd voor een korte rust. Het was toen 5 uur en om goed half zes begonnen we aan de laatste kilome ters. We hadden toen veel hinder van tegenwind, zodat we wat later aan de finish kwamen dan was gepland. De klok wees toen kwart voor zeven aan. Een fraaie groepsprijs en een persoon lijke medaille werden dankbaar in ontvangst genomen. Een van onze deelneemsters moest nog door de foto Stijl-Vorden E.H.B.O. worden behandeld in ver band met enkele blaren. De verzorger bezorgde de fiets weer te bestemder plaatse en zo vertrokken wij om on geveer kwart over zeven naar de brouwerij, waar onze groep met enkele enthousiaste niet-leden op har telijke wijze werd ontvangen in de raadskelder door enige leden van de Personeelsunie Rotterdam, met name de heren Kleingeld, Hoogvliet, Oos terbroek, Lange en de voorzitter van de voetbalclub van H.B.N.-Rotter- dam, de heer Van Agthoven. Deze ontvangst was werkelijk overweldi gend en het bestuur van de W.S.V. Heineken-Den Bosch wil gaarne ge noemde heren van harte dank zeggen voor de moeite die zij zich hebben getroost het onze groep zo reuze naar de zin te maken. De heer Kleingeld heette ons in een kort toespraakje van harte welkom en wenste ons nog een plezierige avond toe. Wij Bos schenaren, hebben het zeer op prijs gesteld, dat er op dit late zaterdag avonduur nog zoveel belangstelling was van de zijde van de Personeels unie Rotterdam. Heren, nogmaals hartelijk dank voor uw komst en de prima ontvangst. In de allerbeste stemming verlieten we om 9 uur de raadskelder. De heer Van Agthoven was zo vriendelijk als gids met ons mee te gaan naar het gezellige café ,,'t Fust" aan het Stadhuisplein. Met verschrikkelijk veel plezier zijn we hier nog tot ongeveer 10 uur geble ven. Vele tippelaars hadden daarna nog wel trek in iets „hartigs". Dit werd genuttigd bij Martin's Tearoom. Het klokje van „gehoorzaamheid" gaf om omstreeks 11 uur het tijdstip aan van vertrek naar de „Thuis haven", alwaar wij om half een veilig en wel arriveerden. De prima stemming onder de leden van onze wandelclub was er de oor zaak van dat onze secretaresse, me juffrouw T. de Koning, twee nieuwe leden kon noteren. Deze personen waren als niet-leden met ons meege reisd naar Rotterdam. Het bestuur heet hen van harte welkom in ons midden en het hoopt, dat zij zoveel mogelijk aan de nog te lopen tochten zullen deelnemen. Moge dit voorbeeld speciaal door de personeelsleden van de Bossche brouwerij in grote mate worden gevolgd. Mejuffrouw De Ko ning (afd. Leningen administratie) no teert gaarne uw naam! Ten slotte nog een mededeling inzake twee wandeltochten in de maand mei, waaraan door onze wandelclub zal worden deelgenomen. De eerste zal worden gelopen op zaterdag 12 mei in Leerdam, met name de 17e Jubi- leum-Glastocht. Dit belooft een zeer mooie mars te worden. Op zaterdag de 26ste mei nemen wij deel aan de 6e Prinses Irene Mars, een jaarlijks wederkerend evenement in Den Bosch. Aan deze tocht is een défilé verbonden voor burgerlijke en mili taire autoriteiten, die zich zullen heb ben opgesteld op het bordes van het stadhuis. T.z.t. zullen door het bestuur van onze wandelclub de nodige bijzonder heden betreffende bedoelde tochten bekendgemaakt worden. vRh. 21

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 23