Contactavond Personeelsvereniging Den Bosch „Maria-Oord" wandeltocht in de omgeving van Den Bosch Op zaterdagavond 31 maart j.l. werd het jaarlijkse door de Personeelsvereniging georganiseerde traditionele Half vastenfeest gevierd. Het is een héél mooi feest geworden en een woord van lof voor de prima organisatie aan het adres van het bestuur van de Personeelsvereniging is hier zeker op zijn plaats. De voorzitter van de Perso neelsvereniging, de heer Van der Geld, heette een ieder van harte welkom, meer in 't bijzonder de heren Van Rossem, Hendrikx en d'Artillac Brill, met hun dames. De heer Van der Geld wenste iedereen een plezierige avond toe waarna het cabaretprogramma een aanvang kon nemen. Voor de verzorging hiervan had het bestuur het ensemble Joop van Engelen uit Waalwijk geënga geerd. Dit bleek een goede greep uit de voorhanden zijnde cabaretiers te zijn! Met het vlot gebrachte ope ningsliedje „Lach en Vergeet" was er al dadelijk een feestelijke stemming onder de aanwezigen. De handicap van de door onbekende oorzaak onbe speelbare piano werd uitstekend opgevangen door de prima spelende hammondorganist en accordeonist, Eddy Kent. Ernst en luim zowel in liedjes als sketches, wis selden elkaar in vlot tempo af. Een groot aandeel hierin had de vocalist Ben Venmans, die zijn optreden dan ook met een warm applaus zag beloond. Het laatste nummer voor de pauze („Moestafa") deed het bijzonder goed. Het was toen ongeveer half tien en de juiste tijd voor 'n sprankelend glas bier of een lekker kopje koffie. Met een sketch over een bezoek aan de Jordaan in de sneldichters Amsterdam, waarbij een pierement ten tonele verscheen, werd het programma te omstreeks tien uur hervat. Eddy Kent speelde daarna nog op het hammondorgel een medley van liedjes, die er goed „ingingen". Speciale aandacht verdient nog het „Huideliedje aan Moeder", gezongen door Corry Marinee en Ben Venmans met Eddy Kent aan het hammondorgel. Het optreden van de sneldichters Joop en Ton van Engelen vormde het slot van het cabaret-programma. Natuurlijk was er een liedje bij over „Leve de man die het bier uitvond"! Verder waren er nog diverse onder werpen opgegeven, die allen een groot succes oogstten. Met het openingsliedje „Lach en Vergeet" werd het programma om ongeveer 11 uur besloten, waarna de heer Van der Geld een kort dankwoord uitsprak en daarbij de artiesten een aandenken aan dit uitstekend geslaagde cabaret-programma aanbood. Dit einde was tevens het begin van een gezellig Half- vastenbal, waarvoor de dansmuziek werd verzorgd door ons eigen bandje, „The Heineken Stars". De stemming was opperbest en werd nog uitbundiger toen tegen sluitingstijd (1.30) bekendgemaakt werd, dat het einde een vol uur werd verschoven! Onnodig te schrijven dat iedereen de grootste moeite had dit zo in alle opzichten geslaagde Halfvastenfeest vaarwel te zeggen. vRh „The Heineken Stars" in de huidige bezetting. V.i.n.r. de heren L. Jansen, G. Walraven, C. Houdijk, C. Stakenburg en C. v. d. Tak. Onder bijzonder slechte weersomstan digheden werd op zondagmiddag 1 april jl. de „Maria-Oord" wandel tocht gelopen, welke tocht was ge organiseerd door de 's-Hertogenbos- sche Vierdaagse, ten bate van de t.b.c.-bestrijding. Helaas vormde onze wandelclub geen groep, door het uitvallen van enkele leden wegens ziekte. Met slechts 2 dames en 7 heren werd het 25 km lange parcours afgelegd. De stemming was uitstekend, ondanks de harde wind en enkele hagelbuitjes. Na een uur gewandeld te hebben, werd het sanatorium „Maria-Oord" in Rosma len bereikt, waar de patiënten al on geduldig op de tippelaars lagen te wachten. Voor onze wandelclub had dit bezoek aan genoemd sanatorium iets minder prettigs. Wat was name lijk het geval? Onze voormalige voor zitter, de heer Derksen, thans de functie van commissaris in het bestuur bekledend, was één van die patiënten. Hij lag daar ter observatie, maar is inmiddels overgebracht naar het St. Antonius ziekenhuis te Utrecht om verder behandeld te worden. Wij wen sen hem van deze plaats af een spoe dig en volledig herstel toe en wij hopen zeer, dat deze sympathieke collega en wandelaar binnen afzien bare tijd weer in ons midden zal mogen zijn. Mijnheer Derksen, hoofd omhoog en het allerbeste. Vermel denswaard is het feit, dat door het bestuur van de 's-Hertogenbossche Vierdaagse nog een fruitmand aan de heer Derksen werd aangeboden. Dit feit werd zelfs in een nabeschouwing betreffende deze tocht in de plaatse lijke pers opgenomen. Om ongeveer kwart voor zes meldden onze tippelaars zich aan het start- 20

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 22