Mannenkoor (met Douane Harmonie) oogstte veel succes Tweede uitvoering op 1 juni a.s. Rotterdam, 30 maart 1962. De wegblijvers (om verschil lende redenen, onder andere het slechte weer) hebben weer eens ongelijk gekregen. Het jaarconcert, dat het mannenkoor van onze Rotterdamse brouwerij op vrijdag 30 maart jl. heeft gegeven, betekende voor hen, die de gang naar de Flevozaal wèl hebben gemaakt, in meer dan een opzicht een bijzondere avond. Het programma was vol afwisseling, niet alleen door de werken van verschillend genre, die het koor deze keer op zijn reper toire had genomen, maar ook en vooral door het ge zamenlijke optreden van koor en harmonie. Daarnaast werd solistische medewerking verleend door de sopraan Mara Gerritsen-Golowko, die veel succes oogstte evenals het duo Mariamnadya, twee meisjes uit de Oekraine, die Russische volksliederen zongen. Dat wij met onze, zoals dat heet, ongeoefende oren van al het gebodene bijzonder genoten hebben, zegt u mis schien niet veel. Dat echter bekende critici, die deze avond bijwoonden, na afloop hun lof niet onder stoelen of banken staken, was het beste bewijs dat het de moeite meer dan waard was deze uitvoering te beluisteren. Voor de wegblijvers en voor hen, die niet in de gelegen heid waren deze bijzondere uitvoering bij te wonen, is er een prettig bericht. Er volgt namelijk, op vrijdag 1 juni a.s., een tweede avond, waarop hetzelfde programma nog eens in zijn geheel gebracht zal worden. Na het bovenstaande gelezen te hebben, moet een aansporing om u voor 1 juni a.s. van een plaatsje in de Flevozaal te verzekeren, welhaast overbodig zijn! Vrolijke mars muziek, gewijde liederen, populair-klassieke ouvertures en enkele koorwerken met begeleiding van de „Douane Harmonie Nederland" zullen u een genotvolle avond bezorgen. Voor hen, die graag in koorverband zouden willen zingen, maar die nog niet zover gekomen zijn, is deze avond wel een bijzondere gelegenheid om met ons mannenkoor kennis te maken. (Ook op de repetities, elke vrijdagavond van acht tot tien uur in „Hollandia", zijn zij vanzelfsprekend van harte welkom!) Rotterdammers, zorgt dat u er allemaal bij bent, vrijdag 1 juni a.s. Een volle zaal zal voor ons mannenkoor met zijn dirigent Cor Groeneveld, de Douane Flarmonie onder leiding van kapelmeester C. R. Roelvink en voor de overige medewerkenden een stimulans zijn om hun prestaties van de vorige maal nog te overtreffen! UIT DE KRANTEN: Na de pauze had het koor veel succes met „Ouderhuis" in een zetting van de dirigent, het aloude, geestige lettergrepen- spelletje van „Apotheker" van Kahn en een vrolijk „Drink lied", dat met grote geestdrift uit de kelen van deze vakmen sen de zaal in klonk. Cor Groeneveld heeft zijn mannen beschaafd en muzikaal laten zingen, en zelfs een tenorsolist overschreeuwde zich niet! (Rott. Nieuwsblad In samenwerking met Heineken's Brouwerij Mannenkoor heeft de Harmonie een van grote muzikaliteit getuigende begeleidingspartij geblazen in Mozart's Priesterkoor uit „Die Zauberflöte" en het Jagerskoor uit „Der Freischütz" van We ber, waarin vooral de eerstgenoemde compositie grote indruk heeft gemaakt. (De Havenloods Het „klapstuk" van de ondanks de slecht gevulde zaal geslaagde avond, was het Soldatenkoor uit „Faust" van Charles Gounod. Harmonie en koor kregen na afloop van dit „daverende" stuk muziek een stormachtig applaus. (Het Vrije Volk 19

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 21