VAN ON V NIGIN N Voetbalclub H.B.B. was een dag de gast van Bosto AMSTERDAM Prijsuitreiking klaverjastournooi H.B.B.A. Biljartnieuws Jaarlijks organiseert de H.B.B.A. een groot klaverjastournooi, waaraan door enkele tientallen verenigingen wordt deelgenomen. De prijsuitrei king, die een enigszins feestelijk ka rakter droeg, vond deze keer plaats op zaterdag 14 april j.l. Om ongeveer half negen opende voorzitter Koen- ders de bijeenkomst. Nadat hij de aanwezigen, en in het bijzonder de heer Goos welkom had geheten, ver zocht hij de aanwezigen een ogenblik stilte in acht te nemen in verband met het overlijden van de secretaris van de klaverjasafdeling, de heer P. A. Assink. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan de heer Goos, die de prij zen aan de winnaars overhandigde. De eerste prijs, samen met de wissel beker, ging naar de vereniging Mon nikendam. Vorige maand hebben we een bijzonder geslaagd uitstapje gemaakt naar België, waar we op uitnodiging van de firma Boost in Merksem een vriend schappelijke wedstrijd tegen een elftal van dit bedrijf hebben gespeeld. Zater dag 14 april j.l. om half twaalf 's morgens het zonnetje scheen lekker, maar het was nog fris gingen we op weg naar België. Eerst deden we nog even Antwerpen aan, waar we onder andere een bezoekje brachten aan een van de mooiste zaken, Heineken's Hoek. Toen we bij de rijstfabriek van de firma Boost aankwamen, werden we door de directie en door het bestuur van de voetbalvereniging hartelijk verwelkomd. Nadat een van de heren Boost ons aan de hand van een platte grond de werking van het bedrijf had uitgelegd, hebben we groepsgewijs de fabriek bezichtigd. Het was een zeer interessante excursie, waarbij net als bij ons in de mouterij veel ge klommen moest worden. Na afloop van de excursie kregen we een proeve van het produkt voorgeschoteld in de vorm van een smakelijk hapje, dat voor ons klaar stond. Daarna ver trokken we naar het voetbalveld. Voor de aanvang van de wedstrijd overhandigde de Bosto-captain nog een fraai vaantje aan onze aanvoer der. Om vijf uur begon de wedstrijd. Het werd een spannende en prettig gespeelde ontmoeting, waarin van beide kanten enthousiast gewerkt en dikwijls goed voetbal werd vertoond. Met de uitslag 11 werden de pun ten ten slotte broederlijk gedeeld, wat voor een vriendschappelijke wedstrijd ook het aardigste is. 's Avonds begon het feest pas goed. In een mooie zaal, waar goed voor ziene tafels gereedstonden, werden we nogmaals hartelijk door onze gast heren verwelkomd, die vervolgens elk van onze spelers met een prachtig aandenken van de firma Boost ver rasten. Dit gebaar werd door het H.B.B.-bestuur beantwoord met het Na dit officiële gedeelte was er gele genheid tot dansen op de muziek van „The Mood Specials". De feeststem ming, die deze „specialisten" er in brachten, werd nog verhoogd door het optreden van Dorus de Tweede. Het was laat, toen de voorzitter deze zeer geslaagde bijeenkomst sloot met onder meer de belofte, dat spoedig zal worden begonnen met de organisatie van het volgende tournooi. H. Okkes laars werd volgeschonken en tot grote vreugde van gasten en gastheren door de directie en het voetbalbestuur (ook van onze zijde) tot de teen geledigd. Verder ontvingen al onze spelers uit handen van de voorzitter van de voetbalclub Bosto nog een fraaie gas- aansteker. Het verdere verloop van de avond laat zich gemakkelijk raden. Het was erg gezellig, er werd veel gedanst, van het dansen kregen we dorst, enzovoort. overhandigen van een fraaie beker aan elk van de Belgische spelers. Na mens onze directie boden wij daarna de heer Boost een Heineken-bierlaars aan, samen met een grote, uiteraard gevulde, exportfles van 3 liter. De Om één uur 's nachts kwam er een eind aan het feest. Nadat we de directie van de firma Boost en het voetbalbestuur van Bosto hartelijk hadden bedankt voor de echt Belgi sche gastvrijheid, togen we weer Rot- terdamwaarts, waar we vroeg in de (zondag)morgen arriveerden en ieder in de beste stemming zijn huis op zocht. A. J. van Agthoven Na de oprichting eind vorig jaar van de biljartclub volgt dan hier een kort verslag van onze eerste verrichtingen op het groene laken. Op 14 februari j.l. hebben wij onze eerste wedstrijd gespeeld met als tegenstander de biljartclub „Faes' Vrienden". Het was een boeiende en uiterst sportieve ontmoeting, die uit tien partijen bestond, waarvan wij er zes op onze naam brachten. In totaal maakten wij 75 caramboles meer dan onze tegenstanders. De revanche volgde op 13 maart j.l. en hoewel „Faes' Vrienden" vol goede moed aan de biljart tafel verschenen, moesten zij opnieuw de overwinning aan „Heineken" laten, zij het dat het verschil deze keer uiterst gering was. In beide wedstrijden dienden telkens in totaal 700 caramboles gemaakt te worden. Van de derde wedstrijd, die 10 april j.l. tegen „Ons Genoegen" gespeeld werd, zullen wij de volgende keer verslag uitbrengen met naar wij hopen even gunstige resultaten als van de eerste ontmoetingen. BESTUURSWIJZIGING Op de zaterdag 14 april 1962 gehouden vergadering van onze biljart vereniging is een nieuw bestuur gekozen. De samenstelling hiervan is als volgt: V. I. A. Lammens, voorzitter; J. Hirt, secretaris; F. Steenhorst, penning meester; A. v. d. Borst, comm. v. materiaal; K. Streuper, wedstrijdleider. 17

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 19