f ONZE JUBILARISSEN 40-jarig jubileum A. F. Picavet 25-jarig jubileum S. Verlee 40-jarig jubileum A. Kamstra V De heer A. F. Picavet van onze Amsterdamse brouwerij is dit jaar de tiende jubilaris, die kan terugzien op een veertigjarig dienstverband bij Heineken. De datum voor hem was 20 maart 1962. Op die dag werd hij door de bedrijfsleider de heer Goos en door zijn directe chef de heer Zoutman in de kantine ontvangen, waar onder grote belangstelling zijn jubileum werd gevierd. De jubilaris, die vergezeld was door vrouw en kinderen, werd toegesproken door de heer Goos, die onder andere wees op de „kringloop", die de heer Picavet door het bedrijf heeft gemaakt. Want de jubilaris begon veertig jaar geleden op de boenplaats om daarna via het labora torium, de ijsfabriek, de controle spondapparaten en de bierschenk in de bottelarij te komen, waar hij de laatste jaren werkzaam is. De heer Goos sprak de wens uit, dat de heer Picavet, wanneer hij straks met pensioen gaat, weer op zijn aanvangspunt zal zijn teruggekeerd, namelijk daar, waar vroeger de boenplaats heeft gestaan en waar nu de nieuwe bottelarij verrijst. Daarna sprak de heer Zoutman de jubilaris op wel zeer bijzondere wijze toe. De bottelarijchef schetste namelijk in een zeer geestige, op rijm gestelde, toespraak de levensloop van de jubilaris, waaruit onder meer bleek, dat hij als flessenschouwer door zijn chef zeer gewaar deerd wordt. Namens het personeel bood de heer Zout man vervolgens een grasmaaimachine en twee tuin stoelen aan, terwijl mevrouw Picavet bovendien een prachtige bos bloemen ontving. Ook namens de portiers werd er een geschenk overhandigd, zij verrasten de jubilaris met een doos sigaren. Aan het slot van de bijeenkomst dankte de jubilaris de beide sprekers voor de hartelijke woorden, die hem toe gesproken waren en voor de geschenken, die hij had De heer S. Verlee, Rotterdam, vierde op 22 maart 1?«2 zijn zilveren dienstjubileum. Amsterdam, 20 maart 1962. De tiende jubilaris, dit jaar, met een veertigjarig dienstverband was de heer A. F. Picavet. ontvangen. In het bijzonder dankte hij zijn jongere col lega's, die hem als oudere het werk in de bottelarij zo prettig maken. Op 22 maart 1962 was het vijfentwintig jaar geleden, dat de heer S. Verlee in dienst trad van onze brouwerij in Rotterdam. Gedurende de eerste helft van zijn dienst tijd is de heer Verlee werkzaam geweest in de bottelarij. In 1950 ging hij over naar het biermagazijn, dat toen een zelfstandige afdeling was geworden. Daar werd hij al spoedig heftruckchauffeur. Zijn werk, waardoor hij grote bekendheid geniet op het terrein, bestaat voor namelijk uit het beladen van de vrachtauto's, die de palletladingen met dozen exportbier naar de haven vervoeren. Na de ontvangst bij de bedrijfsleider, ir. Wanschers, waar vooral door de jubilaris op ongedwongen wijze vele oude herinneringen werden opgehaald, volgde de receptie in kantine Hollandia. Het was een gezellige bijeenkomst en dat de jubilaris een geziene figuur is, bleek uit de grote belangstelling, ook van collega's uit andere afdelingen. Namens het jubileumfonds ontving de heer Verlee een cadeau onder couvert, terwijl zijn collega's hem met een mooie bak met bloemen bedachten. Van de voetbalvereniging H.B.B., waarvan de jubilaris al vele jaren lid is, was er ten slotte een grote taart. „Het was een mooi feest," vertrouwde de heer Verlee ons later toe, „maar ik zou het toch niet iedere dag kunnen meemaken". Vrijdag 6 april j.l. werd in Amsterdam het 40-jarig jubi leum van de heer A. Kamstra gevierd. De jubilaris is in 1922 zijn loopbaan bij Heineken begonnen als bij rijder in de stal. Later werd hij chauffeur en vanaf mei 1952 is hij in functie als terreinchef. De viering van het jubileum vond onder grote belangstelling plaats in de kantine. Als eerste spreker trad de heer Goos op. Hij schetste in grote trekken de loopbaan van de jubilaris en prees diens grote activiteit. Zijn directe chef, de heer Tania, bracht de jubilaris 14

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 16