iet binnen- en buitenland Welverdiende vakantie I)e eerste DAF bij Heineken Wees zuinig met De heer J. Bruinsma, onze vertegenwoordiger voor de Bovenwindse eilanden, Sint Maarten, Saba en Sint Eustatius, geniet van een welverdiende vakantie en reist met zijn vrouw per spoor door Europa. De heer Bruinsma die in bovengenoemde gebieden ons produkt op bewonderenswaardige wijze behartigt, is voor het eerst sinds 1950 in Nederland aangekomen en natuurlijk ook in Volendam beland, waar hij de verleiding niet weerstond zo gezellig op het plaatje te komen als u ziet. De Rotterdamse ass.-bedrijfsleider de heer Dijkmans van Gunst mag zich de eerste Heinekenman noemen die in een DAF rijdt. De meningen over dit Nederlandse produkt zijn verdeeld en het ligt wel in de aard van de Nederlander om meteen uit te roepen: „Ik moet hem eerst eens een jaartje zien rijden." Gelukkig is niet iedereen van deze mening anders zouden we niet zoveel Nederlanders er in zien rijden. Wilt u wat technische bijzonderheden? Draaicirkeldiameter 8.50, eigen gewicht 630 kg., luchtgekoelde 2-cilinder boxer 4-takt kopklepmotor, automatische centrifugaalkoppeling, continu-varia- bele overbrenging met automatische reductieselectie, maximumsnelheid 9095 km, verbruik 1 op 17. Een van onze afnemers, een Vivo-kruidenier, wilde tijdens de hitte zijn etalage zo aantrekkelijk mogelijk maken en plakte een enorm aanplakbiljet op zijn raam met de originele tekst: „Wees zuinig met waterdrink bier." De flesjes en het reclame materiaal die erbij geplaatst waren lieten er geen twijfel aan bestaan welk bier werd bedoeld.

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 21