Gist naar Nw-Zeeland Verzekering tegen Wettelijke Aansprakelijkheitl Jaarbeurs Goede klank In mei jl. is er voor het eerst door ons gist verzonden voor de Leo pard Brewery Ltd. te Hastings (Nieuw-Zeeland). In verband met de grote afstand en het feit, dat gist snel bederft, moesten er speciale voorzieningen worden getroffen om het aantal overladingen zo gering mogelijk te maken. Met het K.L.M.-vliegtuig ging de gist via RomeKarachiBiak naar Sydney; daar werd ze over geladen in een vliegtuig, dat via Brisbane naar Auckland vloog. In Auckland werd zij weer over geladen in een vliegtuigje, dat de gist naar Napier bracht. Van Hastings uit, dat enige tientallen kilometers van Napier verwijderd is, werd de gist per vrachtauto afgehaald. Vijf dagen na de verzending ont vingen wij uit Hastings het vol gende telegram: „Yeast received 29th in good condiditon stop The sun never sets stop Many thanks Hieruit blijkt dus, dat de gist goed is aangekomen en blijkbaar doelen onze tegenvoeters op „het rijk van Heineken, waarin de zon nooit ondergaat". Wij hopen, dat de Leopard Bre wery l td. succes mag hebben met onze gist en met spanning zien wij uit naar het eerste bier, dat hiermede gebrouwen is. In aansluiting op onze circulaire over dit onderwerp kunnen wij u thans mededelen, dat het aantal aanmeldingen voldoende is geweest om deze verzekering doorgang te doen vinden. Degenen, die zich hebben aangemeld, ontvangen binnenkort een verzekeringscertificaat. De premie tot 31 december a.s. bedraagt 3,50. Deze zal worden verrekend met de begin juli uit te keren kinderbijslag of, indien u geen kinderbijslag ontvangt, met de eerste daaropvolgende loon- of salarisbetaling. De jaarlijkse premie van 7,zal in het vervolg met het tantième worden verrekend. Zonder tegenbericht nemen wij aan dat u met deze wijze van verrekenen accoord gaat. Het aantal aanmeldingen was eigenlijk niet voldoende om de lage premie van 7,per jaar te handhaven. De verzekeringmaatschappij heeft zich echter bereid verklaard tóch deze premie te berekenen in het vertrouwen, dat op den duur het door haar vastgestelde minimum van 500 deelnemers zal worden bereikt. Wij wekken daarom ieder, die zich nog niet voor deze eigenlijk onmisbare verzekering heeft aangemeld, op dit alsnog ten spoe digste te doen. DE CENTRALE PERSONEELSDIENST Onlangs werd te Milaan de jaar beurs gehouden. Onze generaal- agent voor Italië is op deze beurs uitgekomen met een fraai ver zorgde stand, waarvan u hier een afbeelding vindt. Een uit Nieuw-Guinea teruggekeerde missionaris schreef ons: Nog niet lang geleden ben ik uit Nederlands Nieuw-Guinea terug gekeerd. Daar heeft uw naam zowel onder ons Europeanen, als onder onze Papoea jongens een zeer goede klank. Voor de eerste groep door het alom bekende „Koude Pijpje", bij de tweede groep door de mooie kalender, die u hebt uitgegeven, en op de tweede plaats door het triplex- plankje dat aan de kisten zit waar in de flessen verpakt zijn. Dit materiaal gebruiken ze graag om hun eigen gemaakte banjo van boven dicht te maken. Het mooi ste is het dan als de hand met dat glas erop er dan ook nog opstaat. Onze papoea's lusten ook graag een biertje, maar zij kunnen er slecht tegen. Wij moeten hen dan ook brengen tot een goed en ver antwoord gebruik van deze goede gave der aarde. 11

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 13