Kent U h t N.T.C.? Euromast-itis (D) Bent u enigszins verbaasd dat wij er al weer zijn? Dat komt omdat de feestdagen weer voor de deur staan en wij in verband daarmee er zeker van willen zijn tijdig bij u thuis te zijn. Er is gelukkig weer van alles te lezen. Op ons Rotterdams kantoor heerste deze maand, zoals u hieronder kunt lezen de Euro- mast-itis, en verwoed werd op de ,,Dan"loten ingevuld wan neer deze spectaculaire toren wel klaar zal komen. Meer hierover op de volgende pagina. „Mensen van toen" is een nieuwe rubriek waarin wij met „zeer oude" brouwerijmannen een gesprek hebben.Wij hopen dat er nog velen mogen volgen. En natuurlijk is er voor de Paasdagen voor de kinderen en puzzelaars een rubriek die hiermee in verband staat. Prettige feestdagen! Het Nederlands Theater Centrum, dat vele leden onder onze Amster damse brouwerijmensen telt, ver zocht ons het onderstaande aan hen die nog geen lid zijn mede te delen; hetgeen wij gaarne doen: Het Nederlands Theater Centrum organiseert voor haar leden series toneelvoorstellingen, concerten, cabaret- en balletvoorstellingen, lezingen en films waarvan de abonnementsprijs in 10 maande lijkse termijnen wordt betaald. Door het lidmaatschapsgeld ad 1,50 per jaar per persoon is men iid en heeft men het recht om in te tekenen op alle extra gebeurte nissen als voorstellingen in het Holland Festival, extra ballet avonden, extra concerten en to neelvoorstellingen. De prijzen worden door het N.T.C. zo laag mogelijk gehouden en de reductie op de plaatsen varieert van 50 tot 35 Alleen de allerbeste toneelgezel schappen komen in aanmerking om voor de leden van het N.T.C. op te treden, zo noemen wij u voor het seizoen 1959/1960 (1 sept. '59 tot 31 mei '60) o.a.: De Nederlandse Comedie, de Haagse Comedie, Het Rotterdams Toneel, Toneelgroep Theater, Toneelgroep Ensemble, Het Cabaret van Wirn Kan, De Nederlandse Opera, Het Concertgebouworkest enz. In de twaalf jaren, dat het N.T.C. bestaat, is het ledental te Amster dam alleen reeds gegroeid tot 23.000; het N.T.C. begon in 1947 met 1500 leden. Een grote stijging dus, die bewijst, dat men het werk van het N.T.C. apprecieert en dat het voldoet aan een grote behoefte. Het N.T.C. heeft voor vele Am sterdammers en niet Amsterdam mers de stadsschouwburg toegan kelijk weten te maken en heeft het Concertgebouworkest binnen het bereik der „smalle" beurzen gebracht. Hoe groter het N.T.C. wordt, des te meer kan zij voor de categorie van de bevolking doen, die jaren lang ten achter werd gesteld wat betreft het genieten van goede kunst. Het algemeen stichtingsbestuur wordt voorgezeten door prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs, beter be kend onder zijn pseudoniem Anton van Duinkerken. De algemeen directeur-oprichter is de heer J. Defourny. Het N.T.C. heeft afdelingen in Hilversum, Utrecht, Castricum, Heemskerk, Haarlem, Zutphen, Eindhoven, Tuindorp-Oostzaan en Tuinstad Slotermeer. Sluit u aan, doe mee aan het N.T.C.! Zij die lid wensen te worden kun nen inlichtingen en een uitvoerige prospectus krijgen bij de heer Keuter, op onze Amsterdamse brouwerij (toestel 112). Op ons Rotterdams kantoor 's och tends negen uur. Telefoontje: stand Euromast van morgen 7 uur: 62,73 meter. Laatste vier en twintig uur ge groeid met 4 meter tien. Zó! Heel wat meer dan de laatste dagen! IJlboden: op drie plaatsen op de brouwerij nieuwe stand bekend maken. Potlood pakken, rekenen. „Dan" is 27 maart om 10.17 uur. Opgave insturen. Vlug, wie het eerst het goede antwoord inzendt, heeft de hoofdprijs. Auto, scooter, televisie toestel, wasmachine, het is de moeite waard om mee te doen. En het poliofonds te steunen! Volgende ochtend negen uur. Telefoontje: stand vanmorgen 7 uur: 66,63 meter. Laatste vier en twintig uur gegroeid met 4 meter vier en zeventig. Da's niet mis! Ijlboden: op drie plaatsen op de brouwerij nieuwe stand bekend maken. Potlood pakken, rekenen. Nieuwe kaarten halen. Nieuwe opgaven insturen. Volgende ochtend negen uur. Telefoontje: stand vanmorgen 7 uur: 71,43 meter. Laatste vier en twintig uur ge groeid met 4 meter tachtig. Ijlboden: op drie plaatsen op de brouwerij nieuwe stand bekend maken. Potlood pakken, opnieuw rekenen. Het gaat veel harder dan de eerste dagen. Weer nieuwe kaarten halen en opnieuw tijdstip „Dan" vervroegen. Alles bij elkaar al 1,30 aan het Beatrixfonds kwijt! Volgende morgen enz. De itisheeft ons te pakken. Als u dit leest hebben wij misschien de Volkswagen te pakken en heeft het poliofonds een ton te pakken. Laten we het hopen. l

Vers van 't Vat | 1959 | | pagina 3